Ramazan 14 Haziran Gaziantep sahur ve iftar vakti
  • İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2019

Gaziantep sahur ve iftar vakti! İmsak saat kaçta? – 14 Haziran 2018

14 Haziran Gaziantep sahur ve iftar vakti

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'a veda ediyoruz. Oruçlarını tutan vatandaşlar, bulundukları kentlerdeki iftar vakitlerini sorguluyor. Sahur ve iftar vakitleri Diyanet resmi sitesinde yayınlandı. İşte 2018 Gaziantep imsak ve iftar vakti...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Diyanet vakit saatleri açıkladı.
Diyanet vakit saatleri açıkladı.

Müslüman için çok özel ve yeri doldurulamaz bir anlamı olan Ramazan ayı bu senede ibadetlerle dualarla ve oruçla karşılanacak.

Gaziantep sahur ve iftar vakti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ezan vakitlerine göre Gaziantep'de son imsak vakti 03:18'da bitecek ve Gaziantep'de yaşayanlar 19:58'de iftar yapacak.

Gaziantep 2018 imsakiye

İl il imsak ve iftar vakitleri

Orucun farz oluşu Kur'an ve Sünnete'le sabittir

“Ey iman edenler, sizden öncekilere farz kılındığı gibi oruç tutmak size de farz kılındı. Böylece umulur ki korunursunuz.” (Bakara, 2/183) ayeti ile

  • “O sayılı günler, Ramazan ayıdır. O Ramazan ayı ki insanlığa bir Rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’an o ayda indirildi. Artık sizden kim Ramazan ayının hilalini görürse, o gün oruç tutsun. Hasta veya yolcu olan, tutamadığı günler sayısınca, başka günlerde oruç tutar. Allah sizin hakkınızda kolaylık ister, zorluk istemez. Oruç günlerini tamamlamanızı, size doğru yolu gösterdiğinden ötürü Allah’ı tazim etmenizi ister. Şükredesiniz diye bu kolaylığı gösterir”

Denize girmek orucu bozar mı?
RAMAZAN
Denize girmek orucu bozar mı?

İğne yaptırmak orucu bozar mı?
RAMAZAN
İğne yaptırmak orucu bozar mı?

Diş fırçalamak orucu bozar mı?
RAMAZAN
Diş fırçalamak orucu bozar mı?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.