|

Sevap Kutusu yüzleri güldürdü

Sivas’ın Hafik ilçesindeki ortaokul öğrencileri Ramazan boyunca “Sevap Kutusu”nda topladıkları gıda malzemeleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdü.

Yeni Şafak ve
04:00 - 2/06/2018 Cumartesi
Güncelleme: 04:08 - 2/06/2018 Cumartesi
Yeni Şafak
Sevap Kutularını ihtiyaç sahibi ailelere götüren öğrenciler, evdeki büyüklerle ilgilenmeyi de ihmal etmedi.
Sevap Kutularını ihtiyaç sahibi ailelere götüren öğrenciler, evdeki büyüklerle ilgilenmeyi de ihmal etmedi.

Sivas'ın Hafik ilçesinde Atatürk Ortaokulu öğrencileri, Ramazan ayında yoksulları sevindirmek için "Sevap Kutusu" projesi hazırladı. Proje kapsamında ramazan ayında okula 20 sevap kutusu yerleştirildi. Öğrenciler, evlerinden getirdikleri çeşitli gıdaları bu kutularda biriktirdi. Kutular, Ramazan ayında ilçe merkezi ve civar köylerdeki ihtiyaç sahiplerine öğrenciler tarafından dağıtıldı.


ÖĞRENCİLER İSTEDİ

Hafik Atatürk Ortaokulu Müdürü Yüksel Ünal, öğrencilerin özel isteği üzerine projeyi başlattıklarını söyledi. İhtiyaç sahiplerinin Hafik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla tespit edildiğini belirten Ünal, proje fikrinin din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Zeynep Yalçın'dan çıktığını dile getirdi. Ünal, Ramazandan bir ay önce öğrencilerin sevap kutularını hazırlamaya başladığını anlatarak, "Gıda biriken kutuları, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık" dedi.

MUTLULUKLARINA ORTAK OLMAK İSTEDİK

Öğrencilerden Sinem Karadağ da "İhtiyaç sahiplerinin hallerini anlamayı, onlarla Ramazan sevincini ve mutluluğunu yaşamayı istedik" diye konuştu.

#Ramazan
#sevap kutusu
6 yıl önce