Seçim CHPden başörtülü kadına saldırı

CHP’den başörtülü kadına saldırı

AK Parti görevlisi olarak gittiği okulda “başörtünü çıkar” tepkisiyle karşılaşan Fatma Şeyma Ağaca, şikayetçi oldu. Saldırıya uğrayan Fatma Şeyma Ağaca, yaşadıklarını Yeni Şafak'a anlattı.

Abone Ol Google News
Fatih Özer Yeni Şafak
CHP’den başörtülü kadına saldırı
Fatma Şeyma Ağaca

Saldırı girişimini Yeni Şafak’a anlatan Fatma Şeyma Ağaca, “Görevimizi yaptığımız esnada sandık başlarında görevli CHP’li müşahitlerin ellerinde CHP adayı İmamoğlu’nun ‘Herşey çok güzel olacak’ sloganının yer aldığı broşürleri fark ettik. Avukatımızla birlikte broşürdeki parti sloganlarının yazılı olduğu kısmın hukuka aykırı olduğunu ve yırtılması gerektiğini belirttik. CHP’li bir grup etrafımızı sararak bizlere psikolojik baskı uygulamaya başladı. Hiç tartışmaya girmediğim CHP’li bir kadın bana dönerek ‘Sen de başörtünü çıkar’ sözlerini söyledi. 28 Şubat’ı biliyoruz. Direkt o günlere götürmüş oldu” dedi. Saldırgan Ö.A’dan davacı ve şikayetçi olduğunu söyleyen Ağaca, konunun takipçisi olacağını söyledi.

Sandığa giden başörtülü kadına çirkin maumele
OYNAT 01:37
Sandığa giden başörtülü kadına çirkin maumele
İstanbul Ataköy'de oy kullanmak için sandığa giden başörtülü kadına CHP'lilerin 'başörtünü çıkar' dediği iddiası tepkilere neden oldu.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.