|
Reklam
Reklam
Spor

Altay Bayındır: Ufak tefek şeyler büyütülüyor

Fenerbahçe'nin kalecisi Altay Bayındır, sarı-lacivertli taraftarların kendisine gösterdiği tepki hakkında açıklama yaptı. 24 yaşındaki eldiven, "Bazen üzülüyorum, ufak tefek şeyler çok büyütülüyor. Tek işimiz kulübün başarısı ve çıkarları için mücadele vermek" diye konuştu.

14:58 . 10/11/2022 Perşembe
IHA
Altay Bayındır, bu sezon sarı-lacivertli formayla çıktığı 23 maçın 11'inde kalesini gole kapadı.

Altay Bayındır, bu sezon sarı-lacivertli formayla çıktığı 23 maçın 11'inde kalesini gole kapadı.

Süper Lig’in 14. haftasında sahasında Giresunspor’u konuk edecek Fenerbahçe’de kaptan Altay Bayındır açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümünü anarak başlayan Bayındır, sarı-lacivertli ekibin iyi bir gidişata sahip olduğunu ifade ederek, “Kazanmak her zaman güzeldir. Ligde ve Avrupa’da konumumuz çok önemli ve değerli. İyi çalışıyoruz. Güzel gidişatın daha değerli olması onu devam ettirebilmekten geçer. Lider olmanın en güzel hissiyatı orada kalabilmektir. Lider olmak zordur ama onu devam ettirmek daha zordur" diye konuştu.

"Ligde ve Avrupa’da kolay maç yok"

Altay Bayındır, ligde ve Avrupa’da kolay maç olmadığını vurgulayarak, “Her rakip Fenerbahçe ile oynadığının bilincinde. Biz de bunun bilincindeyiz. Bu nitelikte konsantre oluyoruz, hocamızla sürekli en ince ayrıntısına kadar konuşuyoruz. Bunları yaptığımız sürece şanssızlıklar yaşamazsak bu gidişatımız devam edecektir diye düşünüyoruz. Çalıştığımız taktirde meyvelerini alıyoruz. Her gün daha çok üstüne giderek daha iyi olmak için mücadele vereceğiz” şeklinde konuştu.

"Yoğun bir tempodan geçtik"

Yoğun bir tempodan geçtiklerini ifade eden Altay Bayındır, Dünya Kupası arasının kendilerine iyi geleceğini dile getirerek, “Dinlenmek ve düşünmek adına bizim için güzel bir ara olacak. Profesyonel oyuncularız, aranın ya da devamının önemi yok. Bizim görevimiz iş zamanı iş, dinlenme zamanı dinlenme. Çok maç oynadık. Bu bizim için güzel bir şey ama dinlenmeyi beslenmeyi her şeyi dört dörtlük yaparsan, iş odaklı olursan sıkıntı yaşamıyorsun. Zaten Avrupa’da birçok takım bu konsepte ayak uyduruyor. Bizim için Trabzonspor maçını aradan önce ya da sonra oynamanın bir farkı yok” dedi.

"Jesus’un sistemini seviyoruz"

Teknik direktör Jorge Jesus’un sistemini sevdiklerini belirten Altay Bayındır şunları söyledi:

  • “Saha içi ve dışının iki ayrı konsept var. Saha içinde yapman gerekenler belli ama onları sağlıklı yapman için saha dışı hazırlıklar gerekiyor. Beslenmemiz, dinlenmemiz, uyku kalitesi... Bizim hayatımız Samandıra ile ev arasında gelip gidiyor. O yüzden iş odaklıyız. Hocamız yoğun tempoyla çalışıyor. Dinlendiğimiz sürece zamanında bazı şeyleri programlı yaptığımız taktirde yorgunluk dağılıma uğruyor. Yoğunluk her zaman iyidir. Allah boş duran kulunu sevmez.”

"Jesus anı yaşayan biri"

Altay Bayındır, Jesus’un önde kurulu savunma düzenine ilişkin tecrübelendikleri hakkında ise “Her hocanın kendine göre uygulamak istediği sistemi vardır. Güzel gidişattayız, hocamızın kendine özgü iyi giden ve hepimizin sevdiği futbol anlayışı var. Bizimle yakından ilgileniyor. Bu sisteme ayak uydurmak adına tecrübelendik, farklı bir duruma geldik. Hocamızın karakterini herkes biliyor. Anı fazlasıyla yaşayan biri. Her anın önemini, değerini çok fazla bilen biri. Bunları bize aktarmaya çalışan biri. Bizim için önemli ve değerli bir isim. Saha içi ve dışı hepimizle ilgileniyor. Futbol sadece sahada oynanmıyor saha dışı analizler oluyor. Bunlar üzerinde de çok duruyoruz. Bize kattığı çok şey var. İsteğini, hırsını azmini sizler de görüyorsunuz. Bizi başarıya götürecek en önemli unsurlarda biri de bu” dedi.

"Ufak tefek hatalar çok büyütülüyor"

Futbolda ne kadar çalışılırsa çalışılsın hataların olabildiğini kaydeden Altay Bayındır, “Bazen üzülüyorum, ufak tefek şeyler çok büyütülüyor. Tek işimiz kulübün başarısı ve çıkarları için mücadele vermek. Ben sürece başından sonuna kadar adapte oldum. Sıkıntı yaşadığım pozisyonlar var ama geçen sene de oldu. Futbol içinde her camiada en üst düzey isimlerde de olan şeyler bunlar. Bundan sonra da olacak. Rakipler de bize göre bir sistem hazırlıyor. Sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok güzel şeyler söyledi. Neyin ne olduğunun farkındayız. Hocamız her daim her futbolcusunu ayırmaksızın destek oluyor. Ben işime konsantreyim. Camiamızda şu an sabırsızlık var, insanlar beklenti içinde. Bunların farkında ve bilincinde olmak kulaklarını kapatıp gözlerinle bir yere odaklanmanı sağlıyor. Bunu kafanda bitirip işine devam etmen lazım. Bir şeyler değişince pozitifliğe dönüyor. Biz de iyi gittik ve bu çok önemliydi. Hocamızın, başkanımızın ve yöneticilerimiz destekleri bizim için çok önemliydi. Bu senenin öneminin bilincindeyiz. Elimizden geleni yapacağız. Duygusal anlamda yer yer üzüldüğüm noktalar oldu çünkü ortada bir şey yokken ciddi boyuta çekilerek bunları yaşadık. Bunlar olabilir yani biz oyuncularız. Kalecide bu durumlar çok ciddi seviyede. Genel olarak söylüyorum bunu. Taraftarlarımız çok istekli. Bizler gibi kupalar kazanmak istiyorlar. Bunların bilincinde olunca tepkileri, yazılanları çok takmıyorsun. Söylenenleri takarsan kendine inancın, güvenin yok demektir” diye konuştu.


#Fenerbahçe
#Altay Bayındır
5 ay önce
default-profile-img