|
Spor

Antalyaspor'dan açıklama: Türk futbolcu için takımı sahadan çekmedik

Antalyaspor Kulübünden, Süper Lig'in 35. haftasında Trabzonspor'la 2-2 berabere kaldıkları maça ilişkin yapılan açıklamada, "Futbol sahasında futbolcu darbedilmemeli, sahalar futbolcuların canlarını zor kurtardığı yer olmamalı" ifadesi kullanıldı.

13:18 . 1/05/2022 dimanche
AA
Taraftarların sahaya inmesinin ardından Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin, hakem Atilla Karaoğlan'a sitemde bulundu.

Taraftarların sahaya inmesinin ardından Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin, hakem Atilla Karaoğlan'a sitemde bulundu.

Kulüpten yapılan açıklamada, sezonun bitimine üç hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor'a, gelecek sezon Avrupa'da Türkiye'yi başarıyla temsil etmesi dileğinde bulunuldu.

Antalyaspor'un Türkiye'yi Avrupa'da temsil etme hedefinde olan bir kulüp olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  • "Bu nedenle saha içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Dikkatinizi çekiyoruz, saha içindeki mücadeleden bahsediyoruz. Geçmişten bugüne kadar hep saha içinde kalmaya çalıştık, bunu da başardık. 30 Nisan gecesi olduğu gibi. Futbolcularımız aslanlar gibi mücadele etti, adeta futbol dersi verdi, şampiyon takıma yenilmeyen tek takım olmanın yanı sıra 13 maçlık yenilmezlik rekorumuzu yineleyip hedefimizi diri tutmayı başardı ve camiamızı gururlandırdı. Ancak karşılaşma tamamlanmadan önce binlerce Trabzonspor taraftarının sahaya girmesi nedeniyle yönetimimiz, futbolcularımız, teknik ekibimiz ve delegasyonumuzun can güvenliği tehlikeye atıldı. Futbolcularımız arbedenin ortasında kaldı. Birçoğu çıkış tüneline giderken sayısız darbe ve yumruğa maruz kaldı. Yönetim olarak hemen müdahale ettik, gerekli girişimleri anında yaptık, oyuncularımızın güvenliğini sağladık."

"Türk futbolunun yumruklanmasına asla seyirci kalmayacağız"

"Türk futbolu için takımımızı sahadan çekmedik, kaos istemedik, saha içinde kalmaya devam ettik" vurgusu yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  • "Ancak karşılaşmanın bitimiyle sahaya inen Trabzonspor taraftarı özellikle iki futbolcumuzu darbederek en hafif tabirle çağ dışı bir görüntü sergilemeye maçtan sonra da devam etti. Sadece 5 dakika önce benzer bir görüntü yaşanmasına rağmen gerekli önlemleri alamayan güvenlik görevlilerinin yetersiz müdahalesine şahit olduk. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dik duruşumuzdan vazgeçmeyecek, sahada kalmayı sürdüreceğiz. Şu konunun altını çizmek istiyoruz. Futbol sahasında futbolcu darbedilmemeli, sahalar futbolcuların canlarını zor kurtardığı yer olmamalı. Ne bizim ne de bir başka takımın futbolcusunun darp edilmesine, daha doğrusu Türk futbolunun yumruklanmasına asla seyirci kalmayacağız. Futbol Federasyonu ve kurullarının alacağı kararların, vereceği cezaların takipçisi olacağız."

#Trabzonspor
#Antalyaspor
#Süper Lig
il y a 1 an
default-profile-img