|

Burak Elmas: Hakem raporunu istiyorum

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fenerbahçe mağlubiyeti sonrasında yarın TFF ile bir görüşme yapacağını ve Halil Umut Meler'in hakem raporunu isteyeceğini söyledi. Elmas aynı zamanda, sahada art niyetli bir hakem performansı olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi
21:29 - 21/11/2021 Pazar
Güncelleme: 21:38 - 21/11/2021 Pazar
Yeni Şafak
Galatasaray Başkanı Burak Elmas
Galatasaray Başkanı Burak Elmas

Süper Lig'in 13. haftasında Galatasaray sahasında Fenerbahçe'ye 2-1 mağlup oldu. Mücadele sonrasında açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, derbinin hakemi Halil Umut Meler'in art niyetli bir şekilde karşılaşmayı yönettiğini söyledi. Elmas'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"Art niyetli bir hakem vardı"

"Bugün, Nef Stadyumu'nda, çok çok çok kötü ve art niyetli bir hakem yönetimi vardı. Bunu tahmin etmemize rağmen, iyi niyetliyiz ya, bir şans verelim dedik. Son derece art niyetli, takımımızı yavaşlatan, bize kart ve kartlar vermeye çalışan bir saha yönetimi vardı. Çok direndim. Konuşmayalım, bu iş düzelsin, bu kirli zihniyet Türk sporuna hakim olmasın diye. Galatasaray'ın haklarını savunmaktan imtina etmeyeceğimizi de bilmenizi isterim."

"Hakem raporunu istiyorum"

"TFF'den randevu isteyerek, yarın TFF'ye gideceğim. Bu toplantıda MHK başkanının olmasını ve Halil Umut Meler'in hakem raporunun da olmasını isteyeceğim."

"Bazı kulüpler hakem raporunu alıyor"

"Bazı kulüpler el altından bunu alıyor. Biz bunun açıklanmasını ve kamuoyuyla paylaşılmasını istiyoruz. Hakem performansının nasıl değerlendirildiğini göreceğiz. Sadece hakemlerin değil, gözlemcilerin de. TFF üyeleriyle ilgili de bir uyarı yapmak istiyorum. Bugün gelen TFF yetkilisi, nasıl davranacağını bilmeyen bir yetkiliydi. Fenerbahçe'yi tebrik ederim. Biliyorsunuz sezon başından beri, son derece yapıcı bir üslupla, Türk sporunun içinde bulunduğu bataklıktan, Galatasaray'ın önderlik yaparak Türk sporunu buradan çıkaracak bir anlayış sergiliyoruz."

"Bu sistemi değiştireceğiz"
  • "Benim en büyük korkum sistemin bizi engellemeye çalışmasıydı. Bazı insanlar bu sistemin değişmesini istemiyor. Çamurdan beslenen arkadaşlar var. Biz bu sistemi değiştireceğiz demiştik. Ya bu sistemi değiştireceğiz ya da bu sistem bizi yiyecek."#Galatasaray
#Fenerbahçe
3 yıl önce