|

Fenerbahçe, Vitor Pereira'nın sözleşmesini feshetti

Fenerbahçe Kulübü, teknik direktör Vitor Pereira'nın sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini borsaya bildirdi. Sarı lacivertli yönetim, Portekizli teknik adamın kulübe haber vermeksizin yardımcıları ile birlikte ülkeden ayrıldığını belirterek görevde olduğu sırada kulübün istediği performans testlerinin yapılmasına engel olduğunu aktardı.

Yeni Şafak
14:35 - 15/08/2016 الإثنين
Güncelleme: 14:54 - 15/08/2016 الإثنين
Yeni Şafak
Fenerbahçe, Vitor Pereira'nın sözleşmesini feshettiğini açıkladı.
Fenerbahçe, Vitor Pereira'nın sözleşmesini feshettiğini açıkladı.

İşte Fenerbahçe Kulübü'nün resmi sitesinden yaptığı açıklama;  • Bilindiği üzere, Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile kulübümüz arasında karşılıklı hak ve görevleri düzenleyen bir sözleşme mevcuttur.
  • 13.08.2016 tarihinde Teknik Direktörümüz, kulübe haber vermeksizin tüm yardımcıları ile birlikte ülkemizden ayrılmış ve o gün yapılan antrenmana kaleci antrenörü Paulo Orlandoni dışında katılan olmamıştır. Yine aynı gün Vitor Pereira, Portekiz basınına kulübümüz hakkında olumsuz açıklamalarda bulunmuştur.
  • Vitor Pereira ile sezon başında; yeni sezona dair, takım formasyonuna uygun transfer planlaması yapılmış ve bu plana uygun transferler yapılmıştır. Yine sezon başında önceki sezonda futbolcularda tespit edilen aerobik ve anaerobik kapasite ve temel kuvvet ile ilgili eksiklikleri gidermek amacıyla düzenli performans testleri yapılması kararlaştırılmış ve sezon başında ilk ölçümler yapılmıştır.
  • Mevcut formasyona uygun yapılan transferlerin ardından teknik direktörümüz bambaşka bir oyun formatını denemiş ve bu format ile UCL maçlarına çıkılmıştır. Bu çelişkinin sebep olduğu sonuçlar kamuoyunun malumudur. Yine bu süreçte performans testlerinin yapılması ve bilimsel verilerin toplanması teknik direktörümüz tarafından engellenmiş, bunun üzerine sözleşme hükümleri tatbik edilerek ilgili testler yaptırtılmıştır.
  • Ortaya çıkan verilerin sebepleri ve giderilmesi hususundaki düşünceleri teknik direktörden yazılı olarak sorulmuş, bunun üzerine teknik direktör ülkesine dönmeyi ve maddi gerçek hilafına sebepler ileri sürmeyi tercih etmiştir.
  • Takımımızın maç takvimi göz önünde bulundurularak teknik direktör Vitor Pereira'ya bir süre verilmesi ve kendisinin sözleşmeye uygun davranmasının istenmesi bu aşamada artık herhangi bir hukuki yarar sağlamayacağından mevcut sözleşme tarafımızca tek taraflı olarak fesih edilmiştir.
  • Süreç bu aşamadan itibaren FIFA ve CAS önünde çözüme kavuşturulacaktır.
Fenerbahçe, Pereira yönetiminde geçtiğimiz sezonu 74 puanla ikinci sırada tamamlamıştı. Sarı-lacivertli takım UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu eşleşmesinde Monaco'ya elenmiş ve Devler Ligi'ne veda etmişti. Sarı-lacivertli kulübün, Dick Advocaat ile anlaşma sağladığı ve Hollandalı teknik adamın bugün İstanbul'a gelerek takımın başına geçeceği belirtiliyor.

#Fenerbahçe
#Vitor Pereira
٪d سنوات قبل
default-profile-img