|

Icardi: Efsane olmak istiyorum

Galatasaray'ın Arjantinli golcüsü Icardi, sarı-kırmızılı taraftarlarla arasında önemli bir bağ oluştuğunu belirtirken, kulübün efsaneleri arasına adını yazdırmak istediğini söyledi.

16:03 - 11/09/2023 Monday
Güncelleme: 16:07 - 11/09/2023 Monday
Yeni Şafak
Mauro Icardi, sarı-kırmızılı formayla çıktığı 33 maçta 30 gol attı.

Mauro Icardi, sarı-kırmızılı formayla çıktığı 33 maçta 30 gol attı.

Mauro Icardi, kariyeri ve hedefleri hakkında UCL Magazine'e açıklamalarda bulundu. 30 yaşındaki yıldız futbolcu, sarı-kırmızılı takımda efsane olmak istediğini söyledi.


Icardi'nin röportajından öne çıkanlar şöyle:


"Molde'ye attığım golü asla unutmayacağım"

"Bazı oyuncuların özel yetenekleri vardır, benimkisi gol atmak. Bu bir sır değil. Geçtiğimiz gün 200 gole ulaştım. Her gol attığımda beni destekleyen taraftarlardan açıkçası çok mutluyum. Şampiyonlar Ligi'nde gol atmak harikaydı. Güzelliği ve önemi nedeniyle Molde'ye attığım golü asla unutmayacağım. O anda hareketlenmemi sağlayan şey nereye gideceğimi gösteren içgüdüydü. Havadan gelen topun nereye düşeceğini sadece tahmin ettim. Savunmalar için bu toplar her zaman tehlikelidir. Savunma da kaleci de o vuruşu beklemiyordu. Tekrar izlediğinizde, 'Ne gol ama' diyorsunuz."
"PSG'de önemli tecrübeler edindim"

"Inter'deki dönemim iyi bir tecrübeydi. Takımın kaptanıydım ve neredeyse her yıl 20 gol barajını aştım. Paris'teki dönemim iyiydi ama sonlara doğru bozulmaya başladı. Önemli tecrübeler edindim. Takım için kritik olmadığım dönemlerde başka şeyler keşfettim. Farklı antrenman metodları ve gelişme yolları buldum. Paris bu açıdan yardımcı oldu."


"Türkiye'de önemi başarılar kazanmak istiyorum"

"Ben Galatasaray'a gelip her zaman yaptığım şeyi tekrar kanıtlama fırsatı buldum. Kendime yeni amaçlar ediniyorum. Açıkçası ilk andan beri çok iyi hissettiğim bir kulübe geldim. Arjantin'de futbolla yatıp futbolla kalkarız. Burada da benim dikkatimi çeken en büyük şey taraftarın tutkusu oldu. Bazıları, eğer Türkiye'deyseniz Avrupa'nın elit seviyesinde oynamadığınızı ve saldığınızı düşünüyor. Ben ise tam aksine Türkiye'de rekabetçi olup çok önemli başarılar kazanmak istiyorum."


"Galatasaray efsanesi olmak istiyorum"

"Ben futbola başladığımdan beri; kişiliğim, karizmam ve karakterim hiç değişmedi. Ben buyum. Galatasaray'da futbola son derece tutkun taraftarlar olduğunu gördüm ve onlarla gerçekten çok iyi bir bağ kurduk. Galatasaray'da efsane olmak istiyorum."


#Maruo Icardi
#Galatasaray
#Şampiyonlar Ligi
3 months ago
default-profile-img