|

Joao Pedro: "Buraya gelerek doğru kararı verdim"

Fenerbahçe’nin sezon başında kadrosuna kattığı isimlerden Joao Pedro, sabah antrenmanının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

13:08 - 24/09/2022 Cumartesi
Güncelleme: 13:31 - 24/09/2022 Cumartesi
IHA
Joao Pedro
Joao Pedro

Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Joao Pedro, transfer sürecini ve takımının performansı hakkında konuştu.

"Takımda birlik havası hakim"

Takımın iyi bir hava yakaladığını ve her şeyin iyi gittiğini ifade ederek sözlerine başlayan Pedro, “Son maçımızda da bunu gösterdik. Birlik havası hakim ve kompakt bir maç çıkardık. Hocamız da çok dikkatli. Şu anda bizim için her şey iyi gidiyor" dedi

"Adapte olmak kolay olmuyor"

Türkiye Ligi’ni de değerlendiren Pedro, “Brezilya’da biraz daha teknik bir futbol oynanıyor. İtalya’da taktiksel anlamda çalışılmış futbol oynanıyor. Buraya gelmeden önce burada oynamış bazı futbolcularla konuşup bilgi almıştım. Burada çok rekabetçi, fiziksel anlamda zorlu ama teknik futbol oynandığını söylemişlerdi. Dışarıdan görmüştüm Türkiye Ligi’ni ve sonrasında gelip deneyimledim. Beni şaşırtan bir şey olmadı. Ekim ayında çok maç oynayacağız ve fiziksel anlamda formumu bulacağım. Benim için önemli olan bu takıma ve arkadaşlarıma adapte olmak. Çünkü 8 yıl aynı takımda oynadıktan sonra nereye giderseniz gidin adapte olmak kolay olmuyor" ifadelerini kullandı.

"Taraftarın bu büyüklüğü beni buraya getirdi"

Fenerbahçe’nin Brezilya’da bilinen bir takım olduğunu ve çok büyük bir kulüp olduğunu söyleyen Pedro, “Brezilya’da Fenerbahçe’nin büyüklüğünü duyuyoruz. Yakından tanıma fırsatımız olmasa da ne kadar büyük bir takım olduğunu, taraftarlarını biliyoruz ve duyuyoruz. Ama buraya geldikten sonra çok büyük bir takım olduğunu bir kez daha gördüm. Şampiyonlukları olan ve her zaman kazanmak için oynayan büyük bir takım ve zaten taraftarın bu büyüklüğü beni buraya getirdi” dedi.

"Fenerbahçe’den teklif gelince hemen kabul ettim"
Transfer sürecinde Galatasaray’ın kendisiyle ilgilendiğinin söylenmesi üzerine konuşan Pedro, “Transfer sürecinde spekülasyonların olması normal. İtalya’da arka arkaya geçirdiğim iyi sezonların ardından bunların konuşulması da normal. Ama en iyi cevabın, burada olmam olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’den teklif gelince hemen kabul ettim ve süreç çok hızlı gelişti. En doğru cevap, burada olmam ve doğru olanı yaptığımı düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

"Hocamızın istediklerini yerine getirmeye çalışıyorum"

Birlikte oynadığı oyuncuların, kendi performansını da etkilediğini söyleyen İtalyan futbolcu, “Birlikte oynadığınız oyuncuların özellikleri değişebiliyor. 8 yıl boyunca aynı ligde oynadıktan sonra bir yere gelince adaptasyon konusunda biraz zorlanma oluyor. Sadece saha içinde değil, sosyal yaşamda da bu değişiyor. Ben doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Taktiksel anlamda hocamızın istediklerini de yerine getirmeye çalışıyorum” dedi.

"Atmosfer çok farklı oluyor"

Taraftar için sahada her şeyi vermeleri gerektiğini de söyleyen Joao Pedro, “Taraftarların desteğini ve tutkusunu hissetmek çok önemli. Basketbolu çok seviyorum ve Kobe, “Eğer taraftarlar paralarını harcıyorsa, bizi destekliyorsa biz de her şeyimizi vermeliyiz” demişti. Ben de böyle düşünüyorum. Kendi evimizde oynadığımız maçlarda atmosfer çok farklı oluyor ama bir de bunu içeriden izlemek çok farklı” diye konuştu.

"Her mevki için çok opsiyon var"

Takım içinde önemli bir rekabet olduğunu da söyleyen Pedro, “Oyuncular arasındaki rekabet takım için iyi hatta mükemmel. Çünkü büyük takım budur. Elinizde çok fazla opsiyon olması gerekiyor. Bizim kadromuzda da her mevki için çok opsiyon var. Biz artık bunun şakasını yapıyoruz, hocanın işi zor diye. Kadromuzda önemli isimler var ve otomatik olarak herkesin seviyesi yukarıya çıkıyor. Son maçta penaltı kaçırdım ve üzüldüm. Gol atmak için oynarız. Ama buna takılmadım. Şu anda birinci penaltıcı Valencia ve daha uzun süredir burada. Bu durum da maçtan maça değişebilir. Önemli olan kadroda çok fazla penaltı atan oyuncu olması” ifadelerini kullandı.

#Süper Lig
#Fenerbahçe
#Joao Pedro
2 yıl önce