|

Okan Buruk: Marşı duyunca tüylerim diken diken oluyor

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ile futbolculardan Mauro Icardi ve Dries Mertens, UEFA'ya konuştu. Buruk, sarı-kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi'ne yakıştığını belirtirken, Icardi ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu söyledi.

15:52 - 18/09/2023 Pazartesi
Güncelleme: 15:55 - 18/09/2023 Pazartesi
DHA
Şampiyonlar Ligi hakkındaki görüşlerini bildirdiler.

Şampiyonlar Ligi hakkındaki görüşlerini bildirdiler.

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda ilk maçına 20 Eylül Çarşamba günü TSİ 19.45'te sahasında Kopenhag'a karşı çıkacak Galatasaray'da Okan Buruk, Mauro Icardi ve Dries Mertens, UEFA'nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.


Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı hayal ettiğini ifade eden Okan Buruk, "Galatasaray'da oynamaya 1991/92 sezonunda başladım ve daha sonraki yıllarda Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçıma çıktım. Teknik direktör olarak hayalim, Galatasaray'a geldikten sonra ilk kez yurt içi şampiyonluğu kazanmaktı. Her zaman şampiyonluğu kazanacağımızı ve bir sonraki sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımızı hayal etmiştik" şeklinde konuştu.


"Şampiyonlar Ligi bizi gerçekten heyecanlandırıyor"

Şampiyonlar Ligi müziği hakkında yorumda bulunan Buruk, "Marşı duyunca tüylerim diken diken oluyor. Topun üzerindeki yıldızları görmek, bir antrenör olarak bile beni heyecanlandırıyor. Tabii ki maçların kalitesi de inanılmaz yüksek. Sahneler muhteşem. Hakemler muhteşem. Futbolcular muhteşem. 'Şampiyonlar Ligi' dediğimiz zaman bile bu bizi gerçekten heyecanlandırıyor" diye konuştu.


"Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne çok yakışıyor"

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne çok yakıştığını söyleyen başarılı teknik adam, "Galatasaray'ın sadece Türkiye'de değil yurt dışında da çok sayıda taraftarı var. Bu açıdan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne çok yakışan bir marka. Bu tutkunun yanında tabi ki sabırsızlığımız da var, bir şeyi hemen istiyoruz. Türk futbolunda bizi zorlayan şeylerden biri de bu. Her şey çabuk olsun, her zaman kazanalım. Futbol felsefem yine Galatasaray genlerimden geliyor. Futbolculuk yıllarımda 7 lig şampiyonluğu, 1 UEFA Kupası ve 1 Süper Kupa kazandım. Her zaman kazanmaya odaklandım ve kazanmasını bilen bir insan oldum" dedi.
Icardi: İlk hedef gruptan çıkmak

İlk hedeflerinin sonraki tura çıkmak olduğunu söyleyen Arjantinli golcü Mauro Icardi, "Açıkçası, eğer Şampiyonlar Ligi'ndeysek ilk hedefimiz, mümkün olduğu kadar çok puan toplayıp bir sonraki tura çıkmak. Yaptığınız şeye inandığınızda ve büyük şeyleri başarabileceğinizin farkında olduğunuzda, o zaman bunu gerçekleştirebilirsiniz. Arjantin'de futbolu seviyoruz, hatta birçok insan için futbolun aileden daha önemli olduğunu bile söyleyebilir. Futbolu soluyoruz. Burada dikkatimi çeken tutkuydu. Bazıları Türkiye'deyseniz Avrupa'nın elit seviyesinde olmadığınızı, dolayısıyla daha rahat olduğunuzu düşünüyor. Tam tersine Türkiye'deyken talep yüksek. Sizden önemli başarılar bekliyorlar. Bu beklenti sizi başarıya götürme yolunda motive edici" şeklinde konuştu.Mertens: Taraftarımız kulüplerine tutkuyla bağlı

Dries Mertens ise açıklamasında, "Bu kulübü özel kılan ne? Taraftarların tutkusu, kulübün tutkusu. Yaşamak için harika bir şehir, kulüplerine gerçekten tutkuyla bağlı taraftarlar. Harika bir stadyum ve gerçekten çok şey başaran ve zorlu bir dönemden geçen bir kulüp çünkü birkaç yıldır şampiyon olamamışlardı" ifadelerine yer verdi.#Galatasaray
#Şampiyonlar Ligi
#Okan Buruk
#Dries Mertens
#Mauro Icardi
2 ay önce
default-profile-img