SU SPORLARI

Phelps'i geçen Schooling'e coşkulu karşılama

Dünyanın en çok olimpiyat madalyası sahibi sporcusu ABD'li Michael Phelps'i geçerek dikkatleri üzerine toplayan Joseph Schooling, ülkesinde kahraman gibi karşılandı.

Haber Merkezi AA
Yüzmede 100 metre kelebek yarışında 50.39'luk derecesiyle altın madalyayı Phelps'in önünde kazanan ve bu mesafedeki olimpiyat rekorunu da kırmayı başaran 21 yaşındaki Schooling'e, Singapur'daki Changi Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlendi. Ülkesinde "altın çocuk" benzetmesi yapılan Schooling'ten imza almak ve fotoğraf çektirmek isteyen grup, zaman zaman izdihama neden oldu.

Havalimanında kendisini karşılayanlara teşekkür edip kazandığı zaferin hayatında en önemli olay olduğunu söyleyen Schooling, madalyanın sadece kendisine değil herkese ait olduğunu belirtti.

Ülkesine olimpiyatta ilk altın madalyasını kazandıran ve gençlerin idolü olan Schooling, 750 bin dolarlık (Yaklaşık 2 milyon 300 bin TL) para ödülü de elde etti.


-


Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.