Spor Sergen Yalçından yardımcılarına "İlk 20 dakikayı unutmamalıyız"

Sergen Yalçın'dan yardımcılarına: "İlk 20 dakikayı unutmamalıyız"

Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında Alman ekibi Borussia Dortmund’a yenilen Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, ilk 20 dakikadaki oyunun üzerinde durdu. Yardımcıları ve fizyoterapistlerle görüşen deneyimli çalıştırıcı, “20 dakikalık oyunu karşılaşmanın geneline yaymalıyız” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Sergen Yalçından yardımcılarına: İlk 20 dakikayı unutmamalıyız
Siyah-beyazlı futbolcular maç sonu büyük üzüntü yaşadı.

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’ndaki ilk maçında sahasında karşılaştığı Alman ekibi Borussia Dortmund’a 2-1 yenilen Beşiktaş’ta alınan sonuç keyifleri kaçırsa da teknik direktör Sergen Yalçın’ın ilk 20 dakikada sergilenen oyunun üzerinde durduğu ifade edildi. Karşılaşmanın başlangıç düdüğüyle birlikte deneyimli teknik adamın istediği oyunu sahaya yansıtan siyah-beyazlılar, maçın ilerleyen bölümlerinde oyundan düşse de Yalçın’ın ilk 20 dakikadaki oyunu karşılaşmanın geneline yaymak üzerine çalışmalar yapacağı kaydedildi.

49 yaşındaki teknik adamın, yardımcılarıyla ve fizyoterapistlerle yaptığı değerlendirmede, “İlk 20 dakikada sergilenen futbolu, maçın daha geniş periyotlarına yayarsak her platformda istediğimiz sonuçları alırız. Bunu sahaya yansıtmak için çalışmalıyız” dediği öğrenildi.

Siyah-beyazlı teknik heyetin, Yalçın’ın bu isteği doğrultusunda çalışmalarına yön vereceği belirtildi. Deneyimli çalıştırıcının, takımın 2-0 geriye düşmesine rağmen mücadeleyi bırakmayarak son ana kadar maçı kovalamasından ve son dakikalarda gelen golden de memnuniyet duyduğu kaydedildi. Yalçın’ın yaptığı değerlendirmede, “Oyunun içinde zaman zaman kopukluklar olsa da futbolcuların son ana kadar golü düşünmeleri ve bunu kovalamaları da karşılaşmadan geriye kalan olumlu yanlardan biriydi. Bunu da geliştirmeliyiz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Beşiktaş kaçan fırsatlara yandı: Dortmund İstanbul'dan 3 puanla ayrıldı
SPOR
Beşiktaş kaçan fırsatlara yandı: Dortmund İstanbul'dan 3 puanla ayrıldı

Bu gönderiyi Instagram'da gör

@spor'in paylaştığı bir gönderi

Öfkenize değil çözüme odaklanın
Hayat

Öfkenize değil çözüme odaklanın

Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Öfkenin şiddeti kişiden kişiye veya olaydan olaya değişebilir. Her insanın stresli bir duruma veya tehdit içeren bir olguya karşı tutumu aynı olmayabilir. Birtakım yaşantısal veya genetik etkenlerden dolayı bazı kişilerin strese karşı daha düşük toleransı olabilir. Diğer önemli nokta ise iletişim becerisidir” yorumunu yapıyor ve öfkeyle başa çıkmak için bası ipuçları veriyor.
100 yıldır kayda değer metin çok az
Hayat

100 yıldır kayda değer metin çok az

İsmail Kara, bugüne kadar yediden yetmişe herkesin tahsil yıllarında karşılaştığı, düzenli olarak okuduğu, tekrarladığı, İstiklâl Marşı üzerine 100 yıldır fikri ve edebi bakımdan kayda değer metinler yazılmadığını söylüyor.
Sağlıklı beslenmenin vatanı Anadolu’dur
Hayat

Sağlıklı beslenmenin vatanı Anadolu’dur

Türk mutfağının en sağlıklı beslenme modeli olarak kabul edilen Akdeniz Diyeti’nin bir parçası olduğunu söyleyen Mehmet Öz, “Dünya da bunu yeni fark etti” diyor. Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabının danışma kurulunda yer alan dünyaca ünlü Türk hekim Mehmet Öz, “İnsanlar Akdeniz beslenme şeklinin Anadolu ve Ege geleneklerinden geldiğini fark ettikçe daha fazla tanınmaya başladı. Bu anlamda, bu kitabın, Türk mutfağını sağlıklı, geleneksel ve atıksız yönleriyle tanıtarak dünya mutfağındaki gerçek yerine ulaştıracağına inanıyorum” değerlendirmesini yapıyor. Geçmişte büyüklerimizin çok daha sağlıklı beslendiğine de dikkat çeken Öz, “Ancak günümüzde Türkiye’ de çok fazla şekerli gıdalar, kızarmış yemekler ve ucuz et tüketildiğini gözlemliyorum” diyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.