|

Trabzonspor Ayman ile yollarını ayırdı

Bonservis ücreti olarak Karadeniz ekibine 750 bin dolar veren Mısırlı futbolcu, ailevi sorunları nedeniyle kariyerini ülkesinde sürdürecek.

00:00 - 13/06/2008 vendredi
Güncelleme: 01:46 - 13/06/2008 vendredi
Yeni Şafak
Trabzonspor  Ayman ile  yollarını ayırdı
Trabzonspor Ayman ile yollarını ayırdı

Trabzonspor'un, Mısırlı oyuncusu Ayman ile yollarının ayrıldığı bildirildi. Menajer Caner Çuvalcıoğlu, Ayman'ın özel ve ailevi yaşantısından dolayı futbol yaşamını Mısır'da sürdürmek istediği yönünde kendilerinden bir talepte bulunduğunu belirterek, “Biz de kendisine önemli bir oyuncu olduğunu, onu kadromuzdan bırakmak istemediğimizi söyledik. Ama talebinde ısrarcı olunca biz de ona yardımcı olmak adına bir bonservis bedeli belirledik” dedi.

Ayman'ın da belirlenen bonservis bedelini Trabzonspor'a verdiğini kaydeden Çuvalcıoğlu, “Bunun ardından sözleşmesini feshettik. Artık Trabzonspor ile bir ilişkisi kalmadı. Ama istediği kulüpte futbol oynayabilir” diye konuştu. Ayman'ın bordo-mavili kulübe bonservis bedeli için 750 bin dolar ödediği öğrenildi.
İmza atan oyuncu sayısı 16'ya çıktı

Trabzonspor, Pazarspor'dan Abdulaziz Solmaz ve Eren Görür ile 5'er yıllık sözleşme imzaladı. Yönetici Şener Pul, bordo-mavili takımı yeniden yapılandırma süreci içinde daha önce 4 genç oyuncuyu kadrolarına dahil ettiklerini de hatırlattı. Abdulaziz ve Eren'in imzalarıyla bordo-mavililer, gelecek sezon öncesi 16 oyuncuyla basın huzurunda sözleşme imzalamış oldu.
il y a 16 ans
default-profile-img