Spor Trabzonsporun değeri arttı

Trabzonspor'un değeri arttı

Sürdürülebilir bir finans yapısı anlayışıyla yola çıkan bordo-mavili yönetim, takımın maliyetini 22-25 milyon Euro’ya çekti. Oyuncuların sergilediği performanslar ise takım değerini artırdı. Trabzonspor’un kadrosunun piyasa değeri 100 milyon Euro’ya yaklaştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Trabzonsporun değeri arttı
Trabzonspor'un Kayserispor maçındaki 11'i

Süper Lig’de bu sezon şampiyonluk mücadelesi veren bir takım kuran Trabzonspor, maliyetini düşürürken, değerini ise artırdı. Karadeniz ekibinde yıllık 25 milyon Euro’yu geçmeyen takım maliyeti önceki sezonlara göre aşağıya çekilirken, takım değeri ise bu sezon 100 milyon Euro’ya yaklaştı.

Finansal yapılanmayla döndürülebilir bir ekonomiye kavuşan Trabzonspor, Finansal Fair-Play konusunda da titiz hareket ediyor.

Bordo-mavililer, güncel oyuncu kadrosunun yıllık maaş, imza parası ve bonservis bedelleri 22-25 milyon Euro bandında bulunduruyor.

Altyapıdan gelenler değer katıyor

Trabzonspor’da, önceki sezonlarda 45-50 milyon Euro’yu bulan takım maliyeti son iki sezonda 25 milyon Euro’yu geçmezken, takım değeri ise 100 milyon Euro’ya yaklaştı.

Takım değerini ön plana çıkaran isimlerde altyapıdan gelen oyuncular ilk sırada yer aldı. Kaleci Uğurcan Çakır, 19 milyon Euro ile takımın en değerli oyuncusu olurken, bu ismi Abdülkadir Ömür 8 milyon 500 bin Euro ile takip etti. Bakasetas’ın piyasa değeri de 7 milyon Euro olarak dikkat çekiyor.

Bakasetas hocasını mahcup etmedi
SPOR
Bakasetas hocasını mahcup etmedi

2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor
Gündem

2,5 yılda tamamlanacak olan atıksu arıtma tesisinin yapımı başlıyor

Programı çerçevesinde ihaleye çıkan projenin başlangıç toplantısına ilgili paydaşları olan; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve proje ekibi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomi ve Sosyal Gelişim Departmanı Başkan Yardımcısı Laurent Guırkınger ve Delegasyon Sektör Yöneticisi Asuman Özaltay, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Raci Bayer, bakanlık teknik personeli ile ihaleyi kazanan proje müşaviri ve yüklenici firmaların yetkilileri katıldı.
Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir
Ekonomi

Stokçular bu sefer de çiğ köftede ortaya çıktı: Ekonomik olmaktan çıkabilir

Çok sayıda sektörün kabusu haline dönüşen stokçuluk çiğ köfteye de sıçradı. Son dönemde hammadde bulmakta zorluklar yaşandığına dikkat çeken Çiğ Köfte Üreticileri Derneği (ÇİĞDER) Başkanı Orhan Güzelaydın, stokçuluk yapıldığını ve bundan sektörün ve dolayısıyla vatandaşların büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Güzelaydın, sürecin bu şekilde ilerlemesi halinde ise çiğ köftenin artık ekonomik olmaktan çıkabileceği noktasında da uyarıda bulundu.
Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı
Dünya

Avrupa’nın göbeğinde insanlık dramı

Belarus-Polonya sınırında yaşam mücadelesi veren göçmenler, Belarus tarafında sınıra bir kilometre mesafede kurulan Göçmen Merkezi’nde soğuk ve açlıkla mücadele ediyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.