|
Spor

Trabzonspor'da Olağanüstü Genel Kurul'un ilk günü tamamlandı

Trabzonspor Kulübünün Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Yarın yapılacak seçimle tamamlanacak olağanüstü genel kurulda, Asbaşkan Ertuğrul Doğan, seçime tek aday girecek. Trabzonspor'un Genel Kurulu hakkındaki detayları haberimizin içerisinden öğrenebilirsiniz.

11:15 . 25/03/2023 Cumartesi
Yeni Şafak
Trabzonspor'un Başkan Adayı Ertuğrul Doğan ve listesinde yer alan Birhan Emre Yazıcı.

Trabzonspor'un Başkan Adayı Ertuğrul Doğan ve listesinde yer alan Birhan Emre Yazıcı.

Trabzonspor Kulübünün Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı tamamlandı. Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve yarın yapılacak seçimle tamamlanacak olağanüstü genel kurulda, Asbaşkan Ertuğrul Doğan, seçime tek aday girecek.


Genel kurulda, 9 bin 278 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.


Bordo-mavili kulübün 55 yıllık tarihinde 48. yönetim kurulu seçilecek. Yeni yönetim, 20 aylığına göreve getirilecek.


Trabzonspor'un toplam borcu açıklandı


Genel kurulda bordo-mavili kulübün toplam borcu da belli oldu. Trabzonspor'un 2 milyar 835 milyon 909 bin 574 TL borcu olduğu açıklandı.


Yönetim ibra edildi


Genel kurulda, bordo-mavili kulüpte son olarak görevde olan Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi, mali ve idari yönden ibra edildi.


Ağaoğlu da kongreye geldi

Trabzonspor'da olağanüstü genel kurul kararının alınmasının ardından başkanlık görevinden istifa eden Ahmet Ağaoğlu da kongreye geldi. Ağaoğlu'nun yanı sıra yeni yönetimde yer almayan eski yöneticilerden Şemseddin Hancı, Müminhan Bilgin ve Ömer Sağıroğlu gibi isimler de genel kurula katıldı.


Tek listenin bulunduğu genel kurula üyeler, ilk dakikalarda fazla ilgi göstermedi. Kulüp genel sekreter yardımcısı Kemal Ertürk'ün konuşmasıyla başlayan genel kurulda, oy çokluğuyla divan başkanlığına Ali Sürmen seçildi. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gündem, genel kurul üyelerine sunuldu.


Kongrenin bugünkü bölümünde kulüp yönetim kurulunun idari ve mali raporları ile denetleme kurulu raporu görüşülecek. Daha sonra da yönetim kurulunun ibrası oylanacak. Yarın saat 09.00'da başlayacak genel kurulda, başkan adayı Doğan'ın konuşmasının ardından üyeler sandık başına gidecek ve oy verme işlemi saat 16.00'da tamamlanacak.


Bordo-mavili kulüpte ilk kez başkanlık görevine getirilecek Ertuğrul Doğan'ın yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor;

Asil Üyeler
:
Zeyyat Kafkas, Ali Haydar Gedikli, Sami Karaman, Kemal Ertürk, Serkan Kılıç, Nevzat Kaya, Faruk Hacıhaliloğlu, Yahya Karahasan, Taner Fikret Saral, Coşkun Öztürk, Ahmet Beşir, İbrahim Şahinkaya, Derviş Köz, Birhan Emre Yazıcı

Yedek Üyeler
:
Ceyhun Eskici, Hüseyin Ekşi, İmdat Yılmaz, Fatih Solak, Selim Burak Özdemir, Mustafa Atmaca, Ali Beyazlı

#Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen
#FUTBOL
#Olağan Genel Kurul
#Trabzon
#Trabzonspor
6 ay önce
default-profile-img