Teknoloji Madencilik cihazı 20 dakikada tükendi

Madencilik cihazı 20 dakikada tükendi!

Bitmain isimli madencilik şirketi, yeni nesil madencilik cihazı Antminer Z11’i satışa çıkardı. Büyük ilgi gören cihazlar satışa çıktıktan 20 dakika sonra tükendi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Madencilik cihazı 20 dakikada tükendi!
Zcash gibi kripto para birimlerinin madenciliğini yapmak için geliştirilen cihaz, teknik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Pekin merkezli kripto para madencilik ekipmanları üreticisi Bitmain, geliştirdiği yüksek donanımlı cihazlarla piyasadaki en önemli şirketler arasında yer alıyor. Bitmain son olarak Antminer Z11 isimli madencilik cihazını tanıttı ve satışa çıkardı. Şirket satışa başladıktan sadece 20 dakika sonra tüm stoklar tükendi.

Techinside’ın haberine göre özellikle Zcash gibi kripto para birimlerinin madenciliğini yapmak için geliştirilen cihaz, teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Antminer Z11, bir önceki model Antminer Z9’a kıyasla üç kat daha hızlı kazım yapabiliyor. Böylelikle madencilerin aynı süre içerisinde daha fazla kripto para çıkarması sağlanıyor.

Kazım gücü 135 Ksol/s olarak açıklanan Antminer Z11, Antminer Z9’a kıyasa yüzde 60 daha az enerji harcıyor. Bu da cihazın madenciler için maliyetini azaltıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.