Teknoloji Samsungun sevilen özelliği Android Pie ile artık tüm cihazlara geliyor

Samsung’un Always-on Display özelliği Android Pie ile tüm cihazlara geliyor!

Samsung’un sevilen özelliği Android Pie ile artık tüm cihazlara geliyor

Geçtiğimiz günlerde Android 9.0 Pie sürümünü tanıtan Google, şimdi de tüm Android cihazlara Samsung’un sevilen özelliği Always-on Display özelliğini getirmeye hazırlanıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Always-on Display
Always-on Display

Android 9.0 Pie ile birlikte birçok yeni özelliği kullanıcıyla buluşturmaya hazırlanan Google, güncelleme alacak Android cihazlara Samsung’un akıllı telefonlarda kullandığı Always-on Display özelliği getirebilir.

Yeni sürümün kodlarını inceleyen XDA Developers üyeleri, Google’ın ilerleyen zamanlarda Android 9.0 Pie alacak cihazların Always-on Display özelliğine kavuşabileceğini iddia etti.

İlk etapta Google Pixel cihazlarının alması beklenen güncellemenin ne zaman geleceği belli değil. Bu özelliğin gelmesi halinde artık kullanıcılar saat ve bildirimleri tuş kilidine basmadan görebilecek.

Özelliğin geliştiricisi Samsung ise amiral gemisi modellerinde kullandığı Always-on Display özelliğini geliştirerek GIF animasyonlarıyla desteklemeye başladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.