Teknoloji Twitche ciddi rakip Facebook Gaming uygulaması geliyor

Twitch'e ciddi rakip: Facebook Gaming uygulaması geliyor

Facebook Gaming, web sürümünden sonra yeni bir maceraya daha atılıyor. Twitch, YouTube ve Mixer gibi gamer platformlarının rakibi Facebook Gaming'in mobil uygulaması yolda.

Haber Merkezi Diğer
Facebook uygulaması yolda.
Facebook uygulaması yolda.

Twitch ve Mixer oyuncuların mesken tuttuğu sosyal medya platformları. Bu mecralarda çeşitli yayıncılar ve gamer'lar, oyun içi yayınlar yaparak oyunculardan gelir elde ediyorlar. Tabi Twitch ve Mixer gibi uygulamalar da bu gelirden paylarını alıyorlar. Bu iki uygulamada bir süre önce bir rakip daha gelmişti. O da Facebook'un oyun platformu Facebook Gaming'in ta kendisiydi. Fakat bir sorun vardı; Twitch ve Mixer mobil tarafta da güçlüyken, Facebook Gaming böyle bir güce sahip değildi. Ancak o güç Facebook'un eline de geçmek üzere.

Facebook Gaming Mobile yayına hazır

Facebook, Facebook Gaming'in mobil uygulamasını çıkartmaya hazırlanıyor. Facebook Gaming uygulaması, diğer platformlar gibi yayınları iOS ve Android platformları üzerinden izlemeye izin verecek. Ancak bundan fazlası da Facebook'un oyun uygulamasının bünyesinde bulunacak.

Reuters
Facebook Gaming yayında

Mobil oyunlara canlı yayın

Facebook mobil cihazlardan yayın yapmaya da izin verecek. Go Live özelliği sayesinde Facebook Gaming kullanıcıları, ekranlarını yansıtarak mobil oyunları Facebook üzerinden canlı olarak izleyicileriyle paylaşabilecek. İşin en can alıcı kısmı ise gelirler kısmında yaşanacak.

Twitch'e benzer bir model ile yayında

Facebook Gaming mobil uygulamasının en can alıcı kısmı uygulamanın hiçbir reklam bulundurmayacak olması. Uygulama, reklamlar yerine tıpkı Twitch gibi rozetler kullanacak. Mynet'in haberine göre; bu rozetleri almak isteyen izleyiciler belirli bir miktarda ücret ödeyecek, böylece Facebook gelir elde edebilecek. Facebook'un yeni uygulamasını bugün Android kullanıcıları için indirmeye sunması bekleniyor. iOS uygulaması ise Apple'ın ekran kaydı paylaşma politikası yüzünden biraz gecikebilir.

Singapur siber saldırı sonrasında Zoom'un eğitimde kullanımını durdurdu
TEKNOLOJİ
Singapur siber saldırı sonrasında Zoom'un eğitimde kullanımını durdurdu
Abone Ol Google News
Eylemlerin hedefi Beyaz Saray:  ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti
Dünya

Eylemlerin hedefi Beyaz Saray: ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti

ABD’de George Floyd’un ölümüne sebep olan ırkçı polis şiddeti, ülkeyi yeni bir kaosa sürükledi. Ülkenin birçok eyaletinde yaşanan eylemlerde araç yakma ve yağmalama olayları Beyaz Saray sınırına dayandı. New York Polis Departmanı’nda çalışan Erhan Yıldırım protesto eylemlerinin ANTİFA gibi gruplar tarafından yönlendirilmek istendiğine dikkat çekti. Yıldırım, “Olayın perde arkasında birileri, kaos istiyor” diye konuştu.
Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı
Gündem

Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahip olduğumuz güçlü altyapı ve değerler aynı zamanda 2023 hedeflerimizin sembolüydü. Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik” dedi. Erdoğan, Dünya Çevre Günü’nde, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) törenle 10 millet bahçesini açtı. Erdoğan, “Şehircilik geleneğimizin sembolü olacak millet bahçelerinden 13’ünü iki yıl önce hizmete açmıştık. Bugünle birlikte, toplamda 23 millet bahçesine ulaşmış oluyoruz. Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz” diye konuştu.
Libya'dan Türkiye'ye flaş çağrı: Sondaja gelin
Dünya

Libya'dan Türkiye'ye flaş çağrı: Sondaja gelin

Türkiye ile Libya, Doğu Akdeniz’de petrol/doğalgaz sondajı için işbirliği kararı aldı. Gözler, Yunanistan’ın Libya savaşını fırsat bilerek ilân ettiği 15 ve 20 numaralı parsellere çevrildi. Türkiye-Libya deniz sınırındaki söz konusu parsellerde araştırma faaliyetleri önümüzdeki süreçte başlatılacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.