Teknoloji WhatsApp yasağı Telegramı coşturdu

WhatsApp yasağı Telegram'ı coşturdu!

Kendi özgürlüğüne müdahale edilinde anında avazı basan Mark Zuckerberg ders alacak mı acaba?

Abone Ol Google News
Erdem Gükrer Yeni Şafak
WhatsApp yasağı Telegramı coşturdu!
Bildiğimiz gibi dün Brezilya'da işgüzar bir hakimin kararı doğrultusunda WhatsApp 48 saatliğine yasaklanmıştı.

Yasaklama sebebi ülkenin en büyük uyuşturucu tacirlerinden birisinin yazışmalarının talep edilmesine verilen olumsuz yanıt. Malum 'kullanıcı gizliliğini bizde esastır' maddesine binaen veriler paylaşılmıyor. İşte bu sebepten ötürü de mahkemeden 48 saatlik bir ban çıkıyor.

Brezilya WhatsApp'ı yasakladı!
TEKNOLOJİ
Brezilya WhatsApp'ı yasakladı!


Gerçi yasaklama kararı çıkışının 12 saat ertesinde üst mahkeme tarafından kaldırıldı kaldırılmasına ama sadece bu 12 saat içinde Brezilya'da 1 milyonu aşkın kişi Telegram yüklemiş ki bu tahmin edeceğimiz gibi devasa bir rakam.

Bu arada WhatsApp yasağının Brezilya Meclisi'nde de epey bir gürültü kopardığının altını çizelim. Milletvekilleri 'bu nasıl demokrasi? Hani iletişim özgürlüğü?' meyanında konuşmalar gerçekleştirmiş oturumlarda.

vs. vs

Ne diyelim umalım bu yasak Mark Zuckerberg'e ders olsun. Kendi özgürlüğüne müdahale edilinde anında avazı basan Zuckerberg belki artık rakipleriyle mücadelesinde de bel altı çalışmayı bırakır!


WhatsApp bağlantıları engelliyor!
TEKNOLOJİ
WhatsApp bağlantıları engelliyor!
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.