Video Filistinli 6 mahkum İsrail yüksek güvenlikli hapishanesinden tünel kazarak kaçtı
Filistinli 6 mahkum İsrail yüksek güvenlikli hapishanesinden tünel kazarak kaçtı
Filistinli 6 mahkum İsrail yüksek güvenlikli hapishanesinden tünel kazarak kaçtı
Filistin'i işgal edip çok sayıda Filistinliyi esir alarak uzun yıllar hapiste tutan işgalci İsrail devleti, 6 Filistinlinin yüksek güvenlikli cezaevinden tünel kazıp kaçmasının şaşkınlığı içinde.

Başlatılan insan avı kapsamında polis, asker ve iç istihbarat servisi Şin Bet seferber olurken, İsrail ordusu kaçakların Ürdün'e geçişini önlemek için Batı Şeria'da yolları kapattı. Hapisten kaçışı soruşturmak içinse Gilboa'daki 400 mahkum diğer cezaevlerine nakledilecek.

Hapishane yetkilileri, altılının son birkaç ayda kazdıkları hapishane duvarlarının dışına çıkan bir tünelden kaçtığını ve ilk soruşturmaya göre mahkumların aynı hücreyi paylaştığını söyledi. Şin Bet, altılının kaçak bir cep telefonu kullanarak hapishane dışındaki işbirlikçilerle koordine olduğunu ve onları bekleyen bir kaçış arabasının olduğunu belirtti. Firar, bu sabah 3 sularında şüpheli kişiler gören yerel çiftçilerin polise ihbarda bulunmasıyla ortaya çıktı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.