Video İşgalci İsrail polisi Hazreti Muhammede hakareti protesto etmek için toplanan Filistinlilere saldırdı
İşgalci İsrail polisi Hazreti Muhammede hakareti protesto etmek için toplanan Filistinlilere saldırdı
İşgalci İsrail polisi Hazreti Muhammed'e hakareti protesto etmek için toplanan Filistinlilere saldırdı
İşgalci İsrail polisi, Hazreti Muhammed'e hakaret eden aşırı sağcı Yahudileri protesto için işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı'nda toplanmak isteyen Filistinlilere müdahalede bulundu.

Filistinli gençler, Şam Kapısı'nda düzenledikleri provokatif 'Bayrak Yürüyüşü' sırasında Hazreti Muhammed'e hakaret eden aşırı sağcı Yahudilere tepki göstermek için aynı yerde toplanmak istedi.İsrail polisi, Şam Kapısı'nda toplanmaya çalışan gençlere ses bombalarıyla saldırdı, üzerlerine tazyikli pis su sıktı. Çok sayıda Filistinliyi darp ederek bölgeden uzaklaştırmaya çalışan İsrail polisi, 2'si kadın 3 kişiyi de gözaltına aldı. Atlı polislerin de hazır beklediği Şam Kapısı'ndaki gerginlik devam ediyor.

Aşırı sağcı Yahudiler, 15 Haziran'da İsrail polisinin korumasında Şam Kapısı'nda 'Bayrak Yürüyüşü' düzenlemiş, yürüyüş sırasında Hazreti Muhammed'e hakaret etmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.