|

Yerinde Dönüşüm projesi kapsamında başvurular o tarihte başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından depremden etkilenen 11 şehri yeniden ayağa kaldırmak amacıyla hayata geçirilen 'Yerinde Dönüşüm' projesine başvurular 17 Temmuz'da başlayacak. Peki Yerinde Dönüşüm hibe desteği ne kadar? Yerinde dönüşüm projesi başvuruları nereden yapılacak, şartları neler?

16:55 - 14/07/2023 Cuma
Yeni Şafak
Yerinde dönüşüm başvuruları ne zaman başlayacak?
Yerinde dönüşüm başvuruları ne zaman başlayacak?

Türkiye’de deprem sonrasında başlatılan yerine dönüşüm projesinde detaylar belli oldu. 500 bini hibe olarak 1.000.000 TL’lik kredi sağlayacak olan devlet, 2 yıl ödemesiz dönem olmak üzere 10 yıl vade uygulayacak.

Yerinde Dönüşüm projesine başvuruları ne zaman başlıyor?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilin hızla ayağa kaldırılması ve afetzedelerin evlerine kavuşmaları için hayata geçirilecek Yerinde Dönüşüm projesine başvurular, 17 Temmuz'da başlayacak.

Yerinde Dönüşüm projesine başvurular nereden, nasıl yapılacak?

Yerinde Dönüşüm projesindeki hibe ve kredi desteğine başvurular e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Vatandaşlar, Çağrı Merkezi ALO 181'den projeyle ilgili detaylı bilgi alabilecek. Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ait iki gezici tır da proje hakkında bilgilendirme ve tanıtım yapmak amacıyla bölgede hizmet verecek.

Yerinde Dönüşüm hibe desteği ne kadar olacak?

Yerinde Dönüşüm projesiyle deprem bölgesinde yaraların hızla sarılacağına işaret eden Özhaseki, "Bakanlığımızın denetiminde yerinde dönüştürülecek konutlara 500 bin lira, iş yerlerine 250 bin lira hibe veriyoruz. Konutlarda 500 bin liradan 800 bin liraya, iş yerlerinde 250 bin liradan 500 bin liraya kadar 2 yıl ödemesiz, 10 yıl vade ile faizsiz kredi desteği sunuyoruz." bilgisini verdi.

#Yerinde Dönüşüm projesi
#Yerinde Dönüşüm projesi başvurusu
#e devlet
1 yıl önce