Dünya ABD Başkanı Trump Suudi Arabistan doğru zamanda İsraille normalleşme anlaşması yapacak

ABD Başkanı Trump: Suudi Arabistan doğru zamanda İsrail'le normalleşme anlaşması yapacak

ABD Başkanı Trump, Suudi Arabistan'ın 'doğru zamanda' İsrail'le ilişkilerini normalleştirme anlaşması yapacağına inandığını söyledi. Trump ayrıca yapılan anlaşmayla ilgili olarak, "Bu çok önemli bir anlaşma ve diğer ülkelerin de yakın zamanda buna katılacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Donald Trump
Donald Trump

ABD Başkanı Donald Trump, Philadelphia kentine hareketinden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.

  • İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan "İbrahim Anlaşması"ndan övgüyle bahseden Trump, 7-8 ülkenin daha Tel Aviv'le ilişkilerini normalleştireceğini kaydetti.

İsrail ve BAE 'normalleşmeye' doyamıyor: Bankalar arasında yeni anlaşmalar imzalandı
DÜNYA
İsrail ve BAE 'normalleşmeye' doyamıyor: Bankalar arasında yeni anlaşmalar imzalandı

Trump, Suudi Arabistan'ın bu ülkeler arasında olup olmadığı şeklindeki bir soruya, "Suudi Arabistan Kralı ile yeni görüştüm. Doğru zamanda da onların da buna katılacağını (İsrail'le ilişkilerini normalleştireceğini) düşünüyorum. Bu çok önemli bir anlaşma ve diğer ülkelerin de yakın zamanda buna katılacağına inanıyorum." şeklinde yanıt verdi.

Beyaz Saray'da sabah saatlerinde düzenlenen törende İsrail, BAE ve Bahreyn arasında "ilişkileri normalleştirme" anlaşmaları imzalanmıştı.

İsrail, BAE ve Bahreyn, Beyaz Saray'da imzayı attı
DÜNYA
İsrail, BAE ve Bahreyn, Beyaz Saray'da imzayı attı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.