Dünya Afrika ülkelerine getirilen seyahat yasaklarına Ganadan tepki

Afrika ülkelerine getirilen seyahat yasaklarına Gana'dan tepki

Gana Devlet Başkanı Nana Akufo-Addo, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle gelişmiş ülkelerin Afrika ülkelerine getirdiği seyahat yasaklarını kınadı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Afrika ülkelerine getirilen seyahat yasaklarına Ganadan tepki
Gana Devlet Başkanı Nana Akufo-Addo

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, Batı Afrika gezisi kapsamında ziyarette bulunduğu Gana'nın Devlet Başkanı Akufo-Addo ile başkent Akra'da bir araya geldi.

İki liderin düzenlediği ortak basın toplantısında, Akufo-Addo, Güney Afrikalı mevkidaşı Ramaphosa ile Kovid-19'a karşı ortak mücadele konusunda fikir alışverişinde bulunduğunu belirterek, "Kovid-19 seyahat yasakları için Afrika ülkelerinin seçilmesine karşıyız." dedi.

"Güney Afrika'ya uygulanan seyahat yasağı apartheid"

Ramaphosa ise Kovid-19'un Omicron varyantını nedeniyle gelişmiş ülkelerin Güney Afrika'ya uyguladığı seyahat yasağını "apartheid" olarak nitelendirerek, yasağın kaldırılmasını istedi.

Omicron varyantının bir Güney Afrika varyantı olmadığında ısrar eden Ramaphosa, varyantın diğer Avrupa ülkelerinde de bulunduğunu ifade etti.

Ramaphosa, Gana'ya bu gelişmeye yönelik küresel eleştiriler karşısında Güney Afrika'nın yanında yer aldığı için teşekkür etti.

Uğur Şahin'den Omicron açıklaması: Yeni aşıya ihtiyaç var
KORONAVİRÜS
Uğur Şahin'den Omicron açıklaması: Yeni aşıya ihtiyaç var

Avrupa ülkesinde Omicron paniği: 'Durum çok ciddi, bazı hastaneler kapasite sınırını çoktan aştı'
DÜNYA
Avrupa ülkesinde Omicron paniği: 'Durum çok ciddi, bazı hastaneler kapasite sınırını çoktan aştı'

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.