Dünya Amerikan rüyası sona erdi Artık süper güç olmadıklarını biliyorlar

Amerikan rüyası sona erdi:  Artık süper güç olmadıklarını biliyorlar

ABD’liler de artık bir süper güç olmadıklarını düşünüyor. Pew Araştırma Merkezi’nin yaptığı çalışmaya göre, ABD’de yaşayan gençlerin % 50’si, ülkelerinin eskisi kadar dominant bir süper güç olmadığını ve aynı güçte başka ülkelerin olduğunu söyledi. % 23’ü ise ABD’den güçlü başka ülkeler olduğunu ifade etti.

Abone Ol Google News
Dış Haberler Yeni Şafak
Amerikan rüyası sona erdi: ​Artık süper güç olmadıklarını biliyorlar
“Amerikan rüyası sona erdi”

Dünya üzerindeki etkisini her geçen gün yitirdiği konuşulan ABD’de, yeni bir anket gençlerin umutsuzluğunu gözler önüne serdi. Pew Araştırma Merkezi’nin yaptığı çalışmaya göre, ülkede yaşayan gençlerin yüzde 50’si, Amerika’nın eskisi kadar dominant bir süper güç olmadığını ve aynı güçte başka büyük ülkelerin de olduğunu belirtirken, yüzde 23’ü ise ABD’den daha güçlü başka ülkelerin var olduğunu düşündüğünü ifade etti.

  • 18 ila 29 yaşları arasındaki katılımcılarda ABD’nin kan kaybettiğini ve artık güçlü bir ülke olmadığını belirtenlerin oranı ise yüzde 42 olarak belirlendi.

ABD'de son anket: Joe Biden'a halkın desteği tükeniyor
DÜNYA
ABD'de son anket: Joe Biden'a halkın desteği tükeniyor

ABD halkı rahatsız: Beyaz Saray'a güven azalıyor
DÜNYA
ABD halkı rahatsız: Beyaz Saray'a güven azalıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.