Dünya Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki insani amaçlı ateşkes yürürlüğe girdi

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkes yürürlüğe girdi​

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki insani amaçlı ateşkes yürürlüğe girdi

Azerbaycan ile Ermenistan'ın üzerinde anlaştığını açıkladığı insani amaçlı geçici ateşkes bu sabah yürürlüğe girdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Foto/arşiv
Foto/arşiv

ABD'nin Azerbaycan ile Ermenistan'ın üzerinde anlaştığını açıkladığı insani amaçlı geçici ateşkes bu sabah yürürlüğe girdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denilmişti:

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, 24 Ekim 2020’de Dışişleri Bakan Yardımcısı Stephen E. Biegun ile bir araya gelerek, ülkelerinin 10 Ekim’de Moskova’da kararlaştırılan insani ateşkesi uygulama ve buna uyma konusundaki kararlılığını yineledi.

İnsani ateşkes 26 Ekim 2020’de yerel saatle 08:00’de yürürlüğe girecek. ABD, Ermenistan ve Azerbaycan’ı Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümüne yaklaştırmak için Dışişleri Bakanları ve Minsk Grubu Eş Başkanları arasında yoğun müzakereleri kolaylaştırdı.

Azerbaycan ordusu Ermenistan hedeflerini böyle imha etti
OYNAT 00:59
Azerbaycan ordusu Ermenistan hedeflerini böyle imha etti
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a ait 2 topçu bataryası, 2 BM-21 'Grad' çok namlulu roketatar, 1 komuta kontrol aracı, 1 komuta merkezi, 2 kamyon, 1 tank ve birkaç atış noktasını imha ettiğini bildirdi. Bakanlık, operasyonlarla ilgili görüntüleri de yayınladı.

Azerbaycan, Ermenistan'a ait karargahları böyle imha etti
OYNAT 02:13
Azerbaycan, Ermenistan'a ait karargahları böyle imha etti
Azerbaycan, işgal altında bulunan Karabağ'daki Ermenistan'a ait askeri karargah, araç ve mevzilerin imha edildiği anlara ait görüntüleri yayınladı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.