Dünya Başkan Erdoğan NATO zirvesinde

Başkan Erdoğan NATO zirvesinde

NATO zirvesi başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez Başkan sıfatıyla NATO zirvesine katılıyor. Başkan Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump ile ayak üstü sohbet ettiği görüldü. Masada küresel terörle mücadele, Transatlantik ilişkileri ve NATO'nun mali yükünün paylaşımı öncelikli konular var.

Haber Merkezi Tvnet
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesinde ABD Başkanı Trump ile sohbet etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesinde ABD Başkanı Trump ile sohbet etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ev sahipliğinde gerçekleşen NATO Zirvesi resmi karşılama törenine katıldı.

NATO Karargahı'nın girişinde bulunan Agora alanında, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ev sahipliğinde liderler için resmi karşılama töreni yapıldı. Stoltenberg, Başkan Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu NATO'ya üye ülkelerin liderleriyle tek tek tokalaştı.

Başkan NATO'da
FOTOĞRAF 31
Title
NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, Belçika'nın başkenti Brüksel'de başladı. Zirveye Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan'a Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik etti.
Title
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi için NATO'nun yeni karargahına geldi.
Title
NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg tarafından karşılandı.
Title
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'nun yeni karargahında, Türkiye'nin NATO Nezdindeki Daimi Temsilciliği'nin resmi açılışını yaptı.
Title
Erdoğan, açılış kurdelesini Çavuşoğlu ve Akar ile birlikte kesti, ardından delegasyon görevli personelle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Title
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg
Title
NATO Zirvesi, 29 ülkenin liderlerinin katılımıyla Belçika'nın başkenti Brüksel'de başladı.
Title
Daha sonra Stoltenberg eşliğinde 29 ülkenin lideri, NATO'nun tarihi ve faaliyetlerinin anlatıldığı sergiyi gezdi.
Title
Zirveye katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile sohbet etti.
Title
Liderler, üye ülkelere ait helikopter gösteri uçuşunun yapılacağı alana geçerken Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump ile uzun süren sıcak sohbeti dikkat çekti.
Title
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında düzenlenen “Değişen Küresel Düzen ve Baskı Altındaki Bir İttifak” paneline katıldı.
Title
Panelde Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen (solda) ve Polonya Dışişleri Bakanı Jacek Czaputowicz (sağda) de yer aldı.
Title
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasında verilen karara ilişkin, Cinayetlerin arkasında kim var, istihbarat içinde kim var, derin devlette kim var, hangi kurumlar var, ortaya çıkarılması gerekiyor ve onların da cezalandırılması gerekiyor. açıklamasında bulundu.
Title
NATO Zirvesi'ne katılmak için Brüksel'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik eden Çavuşoğlu, Türkiye'nin NATO nezdindeki Daimi Temsilciliğinde basına yaptığı açıklamada, Almanya'da 5 yıldır devam eden NSU davasının sonuçlandığını, mahkemenin kararını verdiğini ve baş sanığın 10 cinayetten ağırlaştırılmış müebbet aldığını anımsattı.
Title
Polonya Dışişleri Bakanı Jacek Czaputowicz, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında düzenlenen “Değişen Küresel Düzen ve Baskı Altındaki Bir İttifak” paneline katıldı.
Title
Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında düzenlenen “Değişen Küresel Düzen ve Baskı Altındaki Bir İttifak” paneline katıldı.
Title
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı NATO liderler zirvesi için dünya basını zirvenin yapıldığı Brüksel’e akın etti.
Title
NATO bünyesinde düzenlenen zirve öncesinde hazırlıklar tamamlanırken, dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda basın mensubu için NATO içinde bir medya merkezi oluşturuldu.
Title
Akreditasyon sistemi ile zirveyi takip eden gazeteciler için oluşturulan medya merkezinde çok sayıda gazeteci zirveyi takip ediyor.
Title
.
Title
.
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Title
Başkan NATO'da
Başkan NATO'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez Başkan sıfatıyla NATO zirvesine katılıyor. Masada küresel terörle mücadele, Transatlantik ilişkileri ve NATO'nun mali yükünün paylaşımı öncelikli konular var.


Erdoğan, Trump ile bir süre sohbet etti

Daha sonra Stoltenberg eşliğinde 29 ülkenin lideri, NATO'nun tarihi ve faaliyetlerinin anlatıldığı sergiyi gezdi. Stoltenberg, sergi alanında liderlere NATO hakkında bilgi verdi.

Bu sırada Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir süre sohbet etti. Liderler, üye ülkelere ait helikopter gösteri uçuşunun yapılacağı alana geçerken Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump ile uzun süren sıcak sohbeti dikkat çekti.

Gösteri uçuşu öncesinde 29 üye ülkenin liderleri aile fotoğrafı çektirdi. Burada NATO Genel Sekreteri Stoltenberg da kısa bir konuşma yaptı.

Başkan Erdoğan ve Trump NATO zirvesinde bir araya geldi
OYNAT 00:39
Başkan Erdoğan ve Trump NATO zirvesinde bir araya geldi
NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, Belçika'nın başkenti Brüksel'de başladı. Aile fotoğrafı çekimi için etkinliğin yapılacağı alana yürüyen Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump'la bir süre sohbet ettiği görüldü.


"Daha önce görülmemiş bir barış dönemi sağlamayı başardık"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Pasifik Okyanusu'ndan Karadeniz'e, Arktik'den Akdeniz'e uzanan 29 üyeli bir ittifak olduğunu belirterek, "Birlikte daha önce görülmemiş bir barış ve güvenlik dönemi sağlamayı başardık. Başarımızı birliğimize, dünya değiştikçe bu değişimlere uyum sağlamamıza ve silahlı kuvvetlerimizde görev yapan kişilere borçluyuz. " dedi.

REKLAM

"Atak" ilk kez uluslararası zirvede

Ardından 29 üye ülkenin lideri kendileri için ayrılan bölüme geçerek, Açık Hava Töreni'ne katıldı. NATO'ya üye her ülkenin bayrağının ve askerinin bulunduğu alanda, 13 müttefikten 25 askeri helikopter gösteri uçuşu yaptı.

Türkiye'den iki "T129" Atak helikopteri ilk kez uluslararası bir zirvede uçtu. Helikopter gösteri uçuşu sonrasında Erdoğan ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, samimi bir şekilde sohbet ederek NATO Karargah binasına girdi.

ATAK helikopterlerinin gösterisi karşısında Trump'ın ağzı açık kaldı
OYNAT 02:15
ATAK helikopterlerinin gösterisi karşısında Trump'ın ağzı açık kaldı
Brüksel'deki NATO Devlet ve Hükumet Başkanları Zirvesi'ne TSK'nın taarruz helikopteri T129 ATAK damga vurdu. Zirve'de sahne alan ATAK helikopterleri, gösteri uçuşu düzenlediği sırada devlet büyüklerinin şaşkın bakışları da dikkat çekti.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.