Dünya Beyaz Saraydan Gazzedeki basın binasının vurulmasına dair açıklama İsrail ile doğrudan temasa geçtik

Beyaz Saray'dan Gazze'deki basın binasının vurulmasına dair açıklama: İsrail ile doğrudan temasa geçtik

İsrail kuvvetleri, Gazze'de yer alan medya kuruluşlarının ofislerinin bulunduğu 13 katlı binayı vurarak yıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "İsraillilerle doğrudan temasa geçerek gazetecilerin ve bağımsız medyanın güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu ifade ettik." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Beyaz Saraydan Gazzedeki basın binasının vurulmasına dair açıklama: İsrail ile doğrudan temasa geçtik
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki

İşgalci İsrail ordusu, Gazze şehrinde yer alan Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera televizyon kanalının ofislerinin olduğu 13 katlı katlı bir binayı vurdu.

Bölgede yabancı medya kuruluşlarının ofis açmasına karşı olan İsrail'in 4 füzeyle vurduğu 13 katlı bina, çökerek yerle bir oldu.

Terör devleti İsrail Gazze'de uluslararası televizyonların da bulunduğu 13 katlı binayı yerle bir etti
DÜNYA
Terör devleti İsrail Gazze'de uluslararası televizyonların da bulunduğu 13 katlı binayı yerle bir etti

"İsrail ile doğrudan temasa geçtik"

Konuya ilişkin ABD'den açıklama yapıldı. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İsraillilerle doğrudan temasa geçerek gazetecilerin ve bağımsız medyanın güvenliğini sağlamanın büyük bir sorumluluk olduğunu ifade ettik." ifadelerini kullandı.

Psaki geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, İsrail'in saldırılarını ve sivil katliamını "nefsi müdafaa" olarak tanımladıklarını duyurmuştu.

İşgalci İsrail güçleri içerisinde medya kuruluşlarının da bulunduğu binayı yerle bir etti
OYNAT 00:26
İşgalci İsrail güçleri içerisinde medya kuruluşlarının da bulunduğu binayı yerle bir etti
İşgalci İsrail, Gazze'de, Associated Press ve El Cezire gibi uluslararası basın kuruluşlarının ofislerinin de bulunduğu binayı yerle bir etti. O anlar saniye saniye kaydedildi.

Fransa'da Filistin yürüyüşüne polisten biber gazlı TOMA'lı müdahale
OYNAT 01:37
Fransa'da Filistin yürüyüşüne polisten biber gazlı TOMA'lı müdahale
İşgalci İsrail'in Filistin'e yönelik terör saldırılarını protesto için Paris'te yürüyüş düzenleyenlere Fransız güçleri sert müdahale etti. Gaz fişekleri ve TOMA ile sivilleri hedef alan polis ekipleri büyük tepki topladı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.