Dünya Danimarkada vahşet festivali Bin 500 yunus katledildi

Danimarka'da vahşet festivali: Bin 500 yunus katledildi

Danimarka'da yaklaşık bin 500 yunus katledildi. Faroe Adası'nda düzenlenen etkinlikte çekilen video ve fotoğraflar infial oluşturdu. Yunuslar festival adı altındaki katliamda motorbotlarla kıyıya doğru sürüklendi. Daha sonra balina avcıları tarafından zıpkınlar ve elektrikli matkaplar kullanılarak kıyılarda öldürüldüler.

Haber Merkezi Diğer
Danimarkada vahşet festivali: Bin 500 yunus katledildi
Danimarka'da yaklaşık bin 500 yunus katledildi.

Hafta sonu düzenlenen etkinlikten görüntüler, kıyı şeridinin ölü yunusların kanıyla kırmızıya dönüştüğünü gözler önüne serdi.

Yunuslar motorbotlarla kıyıya doğru sürüklendi. Daha sonra balina avcıları tarafından zıpkınlar ve elektrikli matkaplar kullanılarak kıyılarda öldürüldüler.

BARBARLIK!

Bölgedekiler etkinliği "yerli balina avcılığı" şeklinde tanımlıyor. Sosyal medyada "barbarlık" olarak nitelendirilen festival, tepkilerin odağına oturdu.

Danimarkalı yetkililere ve Avrupa Birliği'ne yapılan çağrılarda, her yıl düzenlenen festivale son verilmesine yönelik adımlar atılması istendi.

Danimarka’da Kovid-19 bulaşan kediler itlaf edildi
KORONAVİRÜS
Danimarka’da Kovid-19 bulaşan kediler itlaf edildi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.