Dünya Dünyaca ünlü kahve zincirinden Rusyaya kötü haber

Dünyaca ünlü kahve zincirinden Rusya'ya kötü haber

Mart ayında Rusya'daki faaliyetlerini durduran ünlü kahve zinciri Starbucks ülkeden tamamen çıkma kararı aldı. Son olarak McDonald's da 'savaşın neden olduğu insani kriz nedeniyle' bu ay ülkeden çıkma kararı alan firmaların arasına katılmıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Dünyaca ünlü kahve zincirinden Rusyaya kötü haber
Arşi

ABD'li kahve zinciri Starbucks'ın lisanslı ortağı Mart ayında Rusya'daki 130 mağazasının faaliyetlerini askıya almıştı. Kahve zinciri ülkeden tamamen çıkma kararı aldı. Starbucks tarafından çalışanlara yapılan açıklamada 6 aylık dönemde yaklaşık 2 bin çalışanın maaşlarının ödenmeye devam edeceği ve istihdam dönüşümüne destek sağlanacağı belirtildi.

McDonald's Rusya'daki tüm restoranlarını kapatacak: İnsani acıyı görmezden gelemeyiz
DÜNYA
McDonald's Rusya'daki tüm restoranlarını kapatacak: İnsani acıyı görmezden gelemeyiz

McDonald's da çekilmişti

Starbucks CEO'su Kevin Johnson Mart ayında görevinden ayrılmadan önce Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarını kınadıklarını belirterek "İşgal ve savaşın insani etkileri çok yıkıcı ve tüm dünyada hissedilecek" değerlendirmesini yapmıştı.

Son olarak McDonald's da 'savaşın neden olduğu insani kriz nedeniyle' bu ay ülkeden çıkma kararı alan firmaların arasına katılmıştı.

McDonald's Rusya'dan çıkma kararı aldı
EKONOMİ
McDonald's Rusya'dan çıkma kararı aldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.