Dünya Elon Musktan dikkat çeken çağrı Medeniyet çökmesin istiyorsanız çocuk yapın

Elon Musk'tan dikkat çeken çağrı: Medeniyet çökmesin istiyorsanız çocuk yapın

Ünlü milyarder Elon Musk, düşen doğum oranlarının büyük bir risk olduğunu belirterek "Nüfustaki artışın kontrolden çıktığını sanıyorlar ancak bunun aslında tam tersi yaşanıyor. Lütfen sayılara bakın. Eğer insanlar daha fazla çocuk yapmazsa medeniyet çökecek" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Elon Musktan dikkat çeken çağrı: Medeniyet çökmesin istiyorsanız çocuk yapın
Altı çocuk sahibi olan Musk nüfus büyümesinin önemine dikkat çekti.

SpaceX ve Tesla'nın sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, azalan doğum oranının medeniyet için en büyük risklerden biri olduğunu söyledi.

"DÜŞÜK DOĞUMLAR MEDENİYET İÇİN EN BÜYÜK RİSK"

Wall Street Journal'ın yıllık CEO Konseyi zirvesinde konuşan Musk, "Medeniyet için en büyük risklerden birinin düşük ve hızla azalan doğum oranı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Elon Musk'tan sınırları zorlayan açıklama: 40 yıl içinde Mars'ta Tesla fabrikaları kuracak
TEKNOLOJİ
Elon Musk'tan sınırları zorlayan açıklama: 40 yıl içinde Mars'ta Tesla fabrikaları kuracak

"DAHA FAZLA ÇOCUK OLMAZSA..."

Pek çok insanın dünyada çok fazla nüfus olduğunu ve durumun kontrolden çıktığını düşündüğünü hatırlatan Musk, "Tam tersi. Lütfen sayılara bakın. Eğer insanların daha fazla çocuğu olmazsa, medeniyet çökecek" ifadelerini kullandı.

DOĞUM ORANLARI DÜŞÜYOR

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri'nin (CDC) bu yılın başlarında paylaştığı raporda, doğum oranının 2019'dan 2020'ye yüzde 4 düştüğü belirtildi.

Verinin, yaklaşık 50 yıldaki en keskin tek yıllık düşüş ve 1979'dan bu yana en düşük doğum sayısı olduğuna dikkat çekildi.

Elon Musk ABD Başkanı Joe Biden ile alay etti: O hala uyuyor
DÜNYA
Elon Musk ABD Başkanı Joe Biden ile alay etti: O hala uyuyor

'SÜPER UZUN' YAŞAMA KARŞI

Altı çocuk sahibi olan Musk nüfus büyümesinin önemine dikkat çekerken insanların uzun yaşaması konusunda ise farklı bir düşünceye sahip. İnsanların 'süper uzun' yaşamaya çalışmaması gerektiğini belirten Musk "Bence ölmemiz önemli. İnsanlar genelde fikirlerini değiştirmeden ölüyor. Eğer sonsuza kadar yaşarsak yeni fikirlerin kabul edilmediği katı bir topluma dönüşebiliriz" dedi.

​Apple ile dalga geçti: Elon Musk'tan 680 liralık düdük
FOTOĞRAF 10
Title
​Bugüne kadar elektrikli araçlar, yeniden kullanılabilir roketler ve internet uydularının tanıtımını gerçekleştiren Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter üzerinden bu sefer yeni bir düdük satışa sunduklarını açıkladı.
Title
Tesla'nın elektrikli pick-up modeli Cybertruck'tan esinlenerek tasarlanan 'cyberwhistle' şirketin internet sitesinde 50 dolara satışa çıktı.
Title
Paslanmaz çelikten üretilen düdüğün normal düdüklerden işlev olarak bir farkı bulunmuyor.
Title
CYBERTRUCK ILK OLARAK 2019 YILINDA TANITILMIŞTI<br><br>Ünlü milyarder Musk Cyberwhistle'ın satış linkini paylaşırken, daha sonra attığı tweette Apple'a göndermede bulunmayı ihmal etmedi.
Title
Musk \"Aptal Apple Parlatma Bezine para harcamayın, onun yerine bizim düdüğümüzü alın\" ifadelerini kullandı.
Title
Apple'ın ekran temizleme için satışa çıkardığı bez 20 dolarlık etiketiyle ABD'de gündem olmuştu.
Title
Apple Temizleme Bezi Türkiye'de 250 liraya satılıyor.<br><br>
Title
Title
Title
​Apple ile dalga geçti: Elon Musk'tan 680 liralık düdük
Tesla, Cybertruck'tan esinlenerek tasarladığı 'Cyberwhistle'ı satışa çıkardı. Tasarımı dışında normal düdüklerden bir farkı olmayan Cyberwhistle için 50 dolarlık yani bu sabahki kurla yaklaşık 680 liralık fiyat etiketi belirlendi. Elon Musk ürünle ilgili yaptığı açıklamada "Aptal Apple Parlatma Bezine para harcamayın, onun yerine bizim düdüğümüzü alın" ifadelerini kullandı.

İşte Elon Musk'ın iş görüşmelerinde sorduğu favori soru: Lise diplomasına bile gerek yok
FOTOĞRAF 9
Title
Son 1 yılda Tesla hisselerinin yaşadığı artış ile birlikte dünyanın en zengini ünvanının sahibi olan Elon Musk’ın iş dünyasındaki başarısı üzerine araştırmalar devam ediyor.<br><br>
Title
Yaklaşık 280 milyar dolarlık servet sahibi olan Musk’ın iş görüşmelerine önem verdiğinin altı çizilirken, adaylarla yaptığı görüşmelerde klasik bir sorusu olduğu aktarıldı.<br><br>
Title
CNN'in haberine göre; 50 yaşındaki Musk’ın şirketlerine alacağı adaylarda hangi okulu bitirdikleriyle ilgilenmediği belirtilirken, “Üzerinde çalıştığın en büyük sorun neydi ve onu nasıl çözdün” sorusuna verilen cevaba göre adayları değerlendirdiği belirtildi.<br>
Title
<br>Bu soru aracılığıyla adayların yalan söyleyip söylemediğini anlayan Musk’ın üniversite diplomasına değer vermediği ve sorunlarla başa çıkma kapasitesine göre kişileri şirketlerine alarak başarıya ulaştığı vurgulandı.<br><br>
Title
Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, 2014 yılında Auto Bild dergisine verdiği röportajda üniversite eğitimine değer vermediğini belirtmiş, “Herhangi bir üniversite, hatta lise diplomasına bile ihtiyaç yok” diye konuşmuştu.<br><br>
Title
Title
Title
Title
İşte Elon Musk'ın iş görüşmelerinde sorduğu favori soru: Lise diplomasına bile gerek yok
Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk'ın yakaladığı hızlı yükselişine yönelik yapılan araştırmalardan dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Buna göre, yaklaşık 200 milyar dolarlık serveti olan iş adamının, iş görüşmelerine çok önem verdiği ve mülakat sırasında sorduğu klasik bir sorusu olduğu ortaya çıktı.


Elon Musk'tan şaşırtan açıklama: Tweet'lerimin yarısını tuvaletten atıyorum
FOTOĞRAF 9
Title
Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk’tan dikkat çeken bir açıklama geldi.<br><br>
Title
Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Musk, Twitter paylaşımlarının en az yarısını tuvaletten yaptığını söyledi.<br><br>
Title
Tek bir paylaşımı ile piyasaları altüst etmeyi başaran Musk, “Tweet'lerimin en az yüzde 50'si porselen taht üstünden atıldı.” dedi.<br><br>
Title
Musk, daha sonra neden böyle bir tercihte bulunduğunu ise “Bu bana teselli veriyor.” sözleriyle açıkladı.<br><br>
Title
Musk'ın, Twitter'da yaklaşık 65 milyon takipçisi bulunuyor.<br><br>
Title
Musk'ın Twitter'da yaklaşık 65 milyon takipçisi bulunuyor.<br>
Title
Title
Title
Elon Musk'tan şaşırtan açıklama: Tweet'lerimin yarısını tuvaletten atıyorum
Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan ve sık sık sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelen Elon Musk, Twitter paylaşımlarının en az yarısını tuvaletten yaptığını dile getirdi. Musk, daha sonra neden böyle bir tercihte bulunduğunu ise "Bu bana teselli veriyor” sözleriyle açıkladı.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.