Dünya Filistinde şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi

Orta Doğu haberleri: Filistin'de şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi

Filistin'de şehitler için ulusal yas ve genel grev ilan edildi

ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto eden Filistinlilerin işgalci İsrail güçleri tarafından şehit edilmesi üzerine Filistin'de 'ulusal yas' ilan edildi.

Haber Merkezi AA
İşgalci İsrail, gerçek mermi kullanarak Filistinlilere saldırıyor.
İşgalci İsrail, gerçek mermi kullanarak Filistinlilere saldırıyor.

ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde işgalci İsrail askerleri tarafından şehit edilenler için Filistin'de "ulusal yas" ilan edildi.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu Üyesi Vasıl Ebu Yusuf yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği katliamda şehit düşenler için yarının ulusal yas günü olacağını ve genel greve gidileceğini belirtti.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.

İsrail askerleri, Gazze sınırında bugün düzenlenen gösterilere katılan 43 Filistinliyi şehit etmiş, 448'i gerçek mermiyle olmak üzere bin 693 Filistinliyi yaralamıştı.

'Bu bir alçak katliamdır. Şiddetle kınıyoruz'
GÜNDEM
'Bu bir alçak katliamdır. Şiddetle kınıyoruz'

İşgalci İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
DÜNYA
İşgalci İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.