Dünya Görüntüler büyük tepki toplamıştı Pentagondan Afgan bebek açıklaması

Görüntüler büyük tepki toplamıştı: Pentagon'dan Afgan bebek açıklaması

Kabil Havalimanı'nda Taliban'dan kaçmak isteyenlerin oluşturduğu kalabalıkta ABD askerlerine duvarın üzerinden teslim teslim edilen bebeğin görüntüleri dünya basınında geniş yer bulmuştu. ABD askerinin

bebekleri yanlış bir şekilde tutarak kaldırdığı o anlar büyük tepki toplamıştı. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Kabil Havalimanı'nda ABD askerlerine duvarın üzerinden teslim edilen bebeğin hasta olduğunu ve tedavi edildikten sonra babasına geri verildiğini açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Görüntüler büyük tepki toplamıştı: Pentagondan Afgan bebek açıklaması
ABD askerinin bebekleri yanlış bir şekilde tutarak kaldırdığı o anlar büyük tepki toplamıştı.

Taliban'ın kontrolü ele aldığı Afganistan'da, Kabil Havaalanı'nda yaşanan tahliye izdihamı sırasında Afgan bir ailenin bebeğini duvarların üstündeki Amerikan askerlerine uzatması ve askerlerin bebeği alması ile ilgili Pentagon tarafından açıklama yapıldı.

  • Habertük'ün haberine göre; Sosyal medyada gündem olan görüntülerde, askerlerin bebeği hızlı bir şekilde tutarak kaldırması da eleştirilmişti.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Kabil Havalimanı’nda Afgan ailelerden birinin ABD askerlerine duvarın üzerinden teslim ettiği bebeğin hasta olduğunu ve tedavi edildikten sonra babasına geri verildiğini söyledi.

Kabil'de Türk askeri şefkati: 
Hadiya bebeğe mama
DÜNYA
Kabil'de Türk askeri şefkati: Hadiya bebeğe mama

Yüzüstü bıraktı: ABD, Afganistan’da kendisine hizmet edenleri kaderine terk etti
DÜNYA
Yüzüstü bıraktı: ABD, Afganistan’da kendisine hizmet edenleri kaderine terk etti

Skandal tişört: Uçaktan düşerek ölen Afganlarla dalga geçtiler 'Kabil Paraşütle Atlama Kulübü'
DÜNYA
Skandal tişört: Uçaktan düşerek ölen Afganlarla dalga geçtiler 'Kabil Paraşütle Atlama Kulübü'

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.