|

Hamas Katar'ın arabuluculuğunun ardından ABD vatandaşı iki rehineyi serbest bıraktı

İsrail, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın serbest bıraktığı iki ABD'li esirin (anne ve kızı) İsrail topraklarına ulaştığını duyurdu. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Katar'ın çabalarına yanıt olarak iki ABD'li esiri insani gerekçelerle serbest bıraktıklarını duyurmuştu.

00:37 - 21/10/2023 Cumartesi
Güncelleme: 00:43 - 21/10/2023 Cumartesi
AA
Hamas'ın serbest bıraktığı ABD'li anne kız
Hamas'ın serbest bıraktığı ABD'li anne kız

Başbakan Binyamin Netanyahu'nun basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Hamas'ın elindeki ABD'li anne Judith Raanan ve kızı Natali Raanan'ın bugün serbest bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada, İsrail Esirler ve Kayıplar Dosyası Koordinatörü Gal Hirsch'in, İsrail ordusu ve emniyet güçleri eşliğinde serbest bırakılan iki esiri Gazze sınırında karşıladığı ve ABD'li anne-kızın aileleriyle buluşmak üzere askeri bir noktaya hareket ettikleri ifade edildi.

Katar'ın arabuluculuğunun ardından serbest bırakıldılar

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Katar'ın çabalarına yanıt olarak iki ABD'li esiri insani gerekçelerle serbest bıraktıklarını duyurmuştu.

"Biden ve onun faşist yönetiminin iddialarının asılsız olduğunu göstermek için"

Ebu Ubeyde, "
Bu yaptığımız, ABD'ye ve dünyaya, ABD Başkanı Joe Biden ve onun faşist yönetiminin iddialarının asılsız olduğunu göstermek içindir."
ifadelerini kullanmıştı.

Kassam Tugayları Sözcüsü, daha önce yaptığı açıklamada ellerinde 200 ile 250 arasında esir bulunduğunu söylemişti.



#Hamas
#ABD
#İsrail
#Katar
#Rehine
9 ay önce