Dünya Hava saldırılarından korkan kızlarını teskin etmeye çalışan Gazzeli baba İsrailin saldırılarında şehit oldu

Hava saldırılarından korkan kızlarını teskin etmeye çalışan Gazzeli baba İsrail'in saldırılarında şehit oldu

İsrail savaş uçaklarının abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği bombardıman sırasında kızlarının yaşadığı korkuyu yenmesi için onları teskin ettiği anları kaydederek sosyal medyada paylaşan Ahmed Mansi isimli Filistinli babanın, hava saldırısında hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Haber Merkezi AA
Hava saldırılarından korkan kızlarını teskin etmeye çalışan Gazzeli baba İsrailin saldırılarında şehit oldu
Hava saldırıları nedeniyle korkan kızlarını teskin ettiği anları kameraya alıp Youtube'da paylaşmıştı.

Filistin basınında yer alan haberlere göre, 3 çocuk babası Mansi, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırıları nedeniyle kızlarının yaşadığı korkuyu dikkatlerini dağıtarak yenmeye çalıştığı anları kameraya alarak Youtube'de paylaştı.

"Bu yıl bayramımızı mahvettiler" başlığı ile yayımlanan ve 12 Mayıs'ta kaydedildiği anlaşılan görüntü, Mansi'nin küçük kızı Hala ve büyük kızı Sara'nın İsrail savaş uçaklarının Gazze semalarında çıkardıkları sesleri duymaları üzerine yaşadığı korku ve Filistinli babanın çocuklarını teskin etmeye çalıştığı anlarla başlıyor.

Görüntüde Gazzeli baba, küçük kızı Hala'nın İsrail bombardımanları nedeniyle üzgün olduğunu, bu nedenle onu sevindirmek için bazı oyuncaklar alacağını dile getiriyor.

Daha sonra Sara ve Hala, babalarının pazardan aldığı oyuncaklarla sevinç içinde oynarken Mansi, "Uçak sesi duydum Hala, endişelenme tamam mı. Oynamaya devam et." dediği duyuluyor.

Savaş uçağının çıkardığı sesin artması nedeniyle Hala ve Sara'nın korkuyla sağa sola kaçmaya çalıştığı anda Gazzeli baba, "Her şey yolunda, buraya gel. Endişelenme Sara" diyerek çocuklarını sakinleştirmeye çalıştığı ve küçük kızı Hala'ya sarıldığı görülüyor.

Görüntünün sonunda İsrail savaş uçağının çıkardığı ses nedeniyle Sara ve Hala'nın yüzündeki korku, baba Mansi'nin onları sakinleştirmek için gösterdiği çaba kameraya yansıyor.

Filistin basınında yer alan haberde Mansi'nin söz konusu videoyu kaydettikten 3 gün sonra 15 Mayıs'ta İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında yaşamını yitirdiği belirtildi.

İsrail Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'tan bu yana düzenlediği saldırılarda şimdiye kadar 58'i çocuk, 34'ü kadın olmak üzere 197 kişi hayatını kaybetti, 1235 kişi yaralandı; onlarca bina ise tamamen yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi.

Filistinli genç çektiği kısa film ile İsrail'in zulmünü dünyaya anlattı
OYNAT 01:20
Filistinli genç çektiği kısa film ile İsrail'in zulmünü dünyaya anlattı
Filistinli genç sinemacı Ömer Rammal halkının acılarını ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayanların uğradıkları zulmü bir dakikalık filme sığdırdı. 'Mekan var oluşumuz, hatıralarımız, geleceğimizdir. Mekan biziz biz!'

İşgalci Yahudi yerleşimciler Kudüs’teki Filistinlilere ateş açtı
OYNAT 00:36
İşgalci Yahudi yerleşimciler Kudüs’teki Filistinlilere ateş açtı
Kudüs'ün Shuafat Mahallesi'nde Yahudi yerleşimciler, uzun namlulu silahlarla Filistinlilere ateş açtı. Saldırıda 2 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, sağlık durumlarına ilişkin henüz bilgi paylaşılmadı.

İsrail'de sinagogdaki törende tribün çöktü: Çok sayıda ölü var
OYNAT 00:28
İsrail'de sinagogdaki törende tribün çöktü: Çok sayıda ölü var
İsrail'in Givat Zeev kentinde yer alan bir sinagogda Şavuot bayramını kutlayan Yahudiler, tribünün çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. Olayda onlarca kişi hayatını kaybetti.

İsrail ordusundan istifa eden yüzbaşı: İsrail ordusu bir terör örgütü
OYNAT 01:28
İsrail ordusundan istifa eden yüzbaşı: İsrail ordusu bir terör örgütü
İsrail'in Filistinlilere yönelik yürüttüğü işgal ve baskı politikalarına Yahudiler de tepki gösteriyor. İsrail ordusundan istifa eden eski hava pilot yüzbaşı Yonatan Shapira, 'İsrail ordusu bir terör örgütüdür, komutanları da savaş suçlusudur.' dedi. Shapira, Yahudi ırkçısı hükümetin tüm bölgeyi felakete sürüklediğini söyledi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.