Dünya Hollanda çadır devleti

Hollanda çadır devleti

AB ülkesi Hollanda, ancak çadır devletlerinde yaşanabilecek bir skandalla çalkalanıyor. Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra'nın 2016’da yaptığı “Moskova dışındaki bir kır evinde Putin ile görüştüm” şeklindeki açıklaması yalan çıktı. Yalancı bakan Zijlstra tepkiler üzerine istifa etmek zorunda kaldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hollandalı bakanın Putin yalanı pahalıya patladı
Hollandalı bakanın Putin yalanı pahalıya patladı

Avrupa Birliği ülkesi Hollanda ancak kabile devletlerinde yaşanabilecek bir gelişme ile sarsıldı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüştüğü açıklaması yalan çıkan Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, kamuoyundan özür dileyerek istifa ettiğini açıkladı. Liberal Sağ Parti’nin (VVD) genel başkanlığını yapan Zijlstra, faal politikayı da bırakma kararı aldı. Partisinin 2016’daki kongresinde, Putin ile Moskova dışındaki bir kır evinde görüştüğünü söyleyen Zijlstra, Pazartesi günü konuyu araştıran Volkskrant gazetesine yalan söylediğini itiraf etmişti. Zijlstra, yalan görüşmeye ilişkin, Putin’in Ukrayna, Beyaz Rusya, Baltık ülkeleri ve Kazakistan’ı da içeren bir “Büyük Rusya’yı” hedeflediğini öne sürmüştü.

Sen önce bu raporu oku
GÜNDEM
Sen önce bu raporu oku

Türkiye’ye iki tehdit: Terör ve faiz
EKONOMİ
Türkiye’ye iki tehdit: Terör ve faiz

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.