Dünya İşgalci İsrailden Gazzeye hava saldırısı

İşgalci İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İşgalci İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

İşgalci İsrail'in savaş uçakları Gazze'de Hamas'a bağlı bir askeri eğitim kampını hedef aldı. İsrail askerlerinin Gazze sınırında bugün düzenlenen barışçıl gösterilere müdahalesinde şimdiye kadar 43 Filistinli şehit oldu, binden fazla kişi yaralandı.

Haber Merkezi AA
Foto: Arşiv
Foto: Arşiv

İsrail işgal ordusu, Gazze'de Hamas'a bağlı askeri birliği hedef aldı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze'nin kuzeyinde Hamas Hareketi'nin askeri kanadına bağlı bir askeri eğitim kampında 5 noktanın vurulduğu aktarıldı.

Açıklamada, söz konusu hava saldırısının "Hamas'ın son saatlerde yürüttüğü şiddet olaylarına bir cevap" olarak gerçekleştirildiği ifade edildi.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.

İsrail askerlerinin Gazze sınırında bugün düzenlenen barışçıl gösterilere müdahalesinde şimdiye kadar 43 Filistinli şehit oldu, binden fazla kişi yaralandı.

Bir yanda kurşun sesleri bir yanda konserli açılış!
DÜNYA
Bir yanda kurşun sesleri bir yanda konserli açılış!

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.