Dünya İsrail gazeteleri tarihi an diye duyurdu Netanyahu gelecek hafta BAE ve Bahreyne gidiyor

İsrail gazeteleri tarihi an diye duyurdu: Netanyahu gelecek hafta BAE ve Bahreyn'e gidiyor

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun BAE ve Bahrey ziyaretlerinin tarihleri açıklandı. İsrail gazetelerinin haberine göre Netanyahu ilk kez açık şekilde Abu Dabi ve Manama'yı ziyaret edecek. Netanyahu'nun ofisinin ziyaret edilecek ofislerle görüşmelerini tamamladığı belirtilirken İsrailli yetkililer son adımları "Tarih yazdık" sözleriyle anlattı.

Haber Merkezi AA
İsrail gazeteleri tarihi an diye duyurdu: Netanyahu gelecek hafta BAE ve Bahreyne gidiyor
Netanyahu

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun gelecek hafta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn'i ziyaret edecek.

Israel Hayom gazetesi, İsrail Başbakanı'nın gelecek hafta başında ilk kez açık şekilde Abu Dabi ve Manama'yı ziyaret edeceğini yazdı.

Netanyahu’dan Suud’a gizli ziyaret
DÜNYA
Netanyahu’dan Suud’a gizli ziyaret

Suudi Arabistan'da gizli zirve: Netanyahu, Veliaht Prens Bin Selman ve Pompeo bir araya geldi
DÜNYA
Suudi Arabistan'da gizli zirve: Netanyahu, Veliaht Prens Bin Selman ve Pompeo bir araya geldi

GAZETELER DUYURDU

Gazete "tarihi" olarak nitelendirdiği bu ziyaretler kapsamında Netanyahu'nun BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid ve Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife ile görüşeceğini kaydetti.

Netanyahu'nun ofisinin Abu Dabi ve Manama'daki (Bin Zayid ve Al Halife'nin) ilgili ofislerle ziyarete ilişkin son düzenlemeleri yaptığı aktarıldı.

BAE’den Cezayir’e Türkiye tehdidi
DÜNYA
BAE’den Cezayir’e Türkiye tehdidi

ZİYARET DOĞRULANDI

Haberde, "İsrail Meclisi Dışişleri ve Güvenlik Komitesi Başkanı Zvi Hauser ile BAE Meclisi Savunma, İçişleri ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Ali Raşid en-Nuaymi arasında gerçekleştirilen görüşmede söz konusu ziyaret doğrulandı." ifadelerine yer verildi.

Hauser'in iki ülke parlamento temsilcileri arasında gerçekleştirilen bu ilk resmi toplantıda "Tarih yazdık." ifadesini kullandığı aktarıldı.

Netanyahu bugün sosyal medya hesabından yayınladığı görüntülü mesajda, Bahreyn Veliaht Prensi ve Başbakan Selman bin Hamad bin İsa Al Halife ile telefonla görüştüğünü belirterek, "yakın" zamanda Manama'yı ziyaret edeceğini dile getirmişti.

İsrail ile Bahreyn, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.

İhanet anlaşması imzalandı
OYNAT 00:40
İhanet anlaşması imzalandı
İsrail, Bahreyn ve BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) arasında Arap dünyasının ihanet anlaşması olarak isimlendirdiği anlaşma dün Beyaz Saray'da imzalandı. Trump anlaşma için 'Yeni Orta Doğu'nun şafağındayız' dedi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.