Dünya İsrail Gazzede Hamasa ait bir tüneli yıktığını açıkladı

İsrail Gazze'de Hamas'a ait bir tüneli yıktığını açıkladı

İsrail, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Hamas'a ait bir tünelin imha edildiğini bildirdi. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Gazze'nin kuzeyinden İsrail'e doğru kazılan tünel, İsrail'in Gazze çevresinde ördüğü duvarı aşamadı." ifadelerine yer verildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İsrail Gazzede Hamasa ait bir tüneli yıktığını açıkladı
Arşiv

Açıklamada, tünelin "son haftalarda yıkıldığı" kaydedilerek, İsrail'in 5-7 Ağustos tarihlerinde Gazze'ye düzenlediği saldırılara işaret edildi.

Tünelin inşasının bir yıl önce tamamlanan güvenlik engelini geçemediği aktarılan açıklamada, tünelin İsrail'in yerleşim birimlerine tehdit teşkil etmediği kaydedildi.

Hamas'tan konuya dair ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Ne olmuştu?

İsrail ordusu, 5 Ağustos Cuma günü Gazze Şeridi'nde İslami Cihad'a ait olduğunu iddia ettiği bazı noktalara saldırılar başlatmıştı.

Üç gün süren saldırılar sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 49 Filistinli hayatını kaybetmişti. Gazze'den İsrail yönüne yüzlerce roket atılmış ancak İsrail'de can kaybı olmamıştı.

Taraflar arasında Mısır'ın ara buluculuğunda 7 Ağustos Pazar akşamı ateşkes sağlanmıştı.

İsrail’den Gazze’ye 160 roket fırlatıldı: Saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı
FOTOĞRAF 10
Title
İsrail’in dün başlattığı \"Şafak Vakti\" operasyonu 2’nci gününde devam ediyor.
Title
Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki saldırıların hedefi olan Han Yunus kentinde 1 kişinin daha hayatını kaybettiği ve 2 kişinin yaralandığı aktarıldı.
Title
Açıklanan son verilerle birlikte İsrail saldırılarında aralarında 5 yaşında bir çocuğunda bulunduğu 11 kişi yaşamını yitirdi, 79 kişi de yaralandı.
Title
Saldırı anı ortaya çıktı
İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki bir binayı vurduğu anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
Title
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, binada bulunan bir adamın üzerine duvar yıkıldığı ve çok sayıda kişinin enkaz altından kalan adamı yaralı şekilde kurtardığı görüldü.
Title
İsrail’den Gazze’ye 160 roket fırlatıldı
İsrail Savunma Kuvvetleri, \"operasyon haftasına\" hazır olduklarını belirterek, dünden bu yana Gazze Şeridi’ne 160 roket fırlatıldığını duyurdu.
Title
Öte yandan, vurulan hedeflerin en az 6 tanesinin Filistin İslami Cihat Örgütü’ne ait silah üretim atölyesi, 2’sinin silah deposu, 6’sının gözlem noktası ve 5’inin roket fırlatma mevziisi olduğu belirtildi.
Title
İsrail Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Filistin İslami Cihat Örgütü’nün artan saldırı tehdidi nedeniyle Gazze Şeridi’nin vurulduğunu duyurmuştu.
Title
Title
Saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı
İsrail’den Gazze’ye 160 roket fırlatıldı: Saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı
İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne başlattığı hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi. İsrail Savunma Kuvvetleri, "operasyon haftasına" hazır olduklarını belirterek, dünden bu yana Gazze Şeridi'ne 160 roket fırlatıldığını duyurdu. Saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı.


Gazze’de hedef çocuk ve kadınlar: En az 24 şehit 203 yaralı
DÜNYA
Gazze’de hedef çocuk ve kadınlar: En az 24 şehit 203 yaralı

İsrail ile Gazze'den dünyanın umutla beklediği haber geldi: Gazze'de ateşkes başladı
DÜNYA
İsrail ile Gazze'den dünyanın umutla beklediği haber geldi: Gazze'de ateşkes başladı

İsrail Gazze ablukasını uzattı: Ana yollar kapatıldı
DÜNYA
İsrail Gazze ablukasını uzattı: Ana yollar kapatıldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.