Dünya İsrail işgal güçleri yine saldırdı Bir Filistinli şehit

İsrail işgal güçleri yine saldırdı: Bir Filistinli şehit

İsrail işgal güçleri abluka altındaki Gazze'de düzenlenen barışçıl gösterilere saldırdı. İşgal güçlerinin saldırısında bir Filistinli şehit oldu, 10 kişi de yaralandı.

Haber Merkezi AA
Arşiv: İsrail işgal güçleri Gazze'deki barışçıl gösterilere gerçek mermi ile hedef alarak saldırıyor.
Arşiv: İsrail işgal güçleri Gazze'deki barışçıl gösterilere gerçek mermi ile hedef alarak saldırıyor.

İsrail işgal güçlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerine saldırısında 1 Filistinli şehit oldu, 10 kişi yaralandı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nin doğusunda düzenlenen gösterilerde İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 1 Filistinli kadının şehit olduğunu belirtti.

Kudra, gösterilerde ayrıca biri gazeteci 10 kişinin yaralandığını ifade etti.

Gösteriler 30 Mart'ta başladı

  • Filistinliler, 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.
  • İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.
  • İsrail askerlerinin 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl gösterilere saldırısında 225'ten fazla Filistinli şehit oldu. Aynı dönemde İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısı ve tank atışlarında da en az 14 Filistinli hayatını kaybetti.

18 yıl sonra bebeğine kavuştu
DÜNYA
18 yıl sonra bebeğine kavuştu

İhanet üçgeni!
DÜNYA
İhanet üçgeni!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.