Dünya İtalyada bakana soruşturma açan savcıya ölüm tehdidi

İtalya'da bakana soruşturma açan savcıya ölüm tehdidi

İtalya'da bakana soruşturma açan savcıya ölüm tehdidi

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini hakkında soruşturma başlatan savcıya mektup içinde mermi yollandı. İçişleri Bakanı Salvini, geçen ay 10 gün boyunca Diciotti'de bulunan göçmenlerin karaya çıkmasına izin vermemiş, bu sebeple hakkında adam kaçırma suçundan soruşturma başlatılmıştı. Mektubun içinde bulunduğu zarfta, aşırı sağa yakınlığıyla bilinen eski gizli bir kontrgerilla milis gücü olan Gladio'nun sembolü olduğu ifade edildi.

Haber Merkezi AA
İtalyan savcı Luigi Patronaggio (sağdaki) bakana açtığı soruşturma nedeniyle ölümle tehdit edildi.
İtalyan savcı Luigi Patronaggio (sağdaki) bakana açtığı soruşturma nedeniyle ölümle tehdit edildi.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini hakkında adam kaçırma suçundan soruşturma açan Savcı Luigi Patronaggio'ya hakaret ve tehdit içeren bir mektupla mermi gönderildi.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Salvini hakkında İtalya Sahil Güvenlik Komutanlığına ait Diciotti gemisinin kurtardığı göçmenlere karaya çıkma izni vermediği gerekçesiyle adam kaçırma suçundan soruşturma başlatan Savcı Luigi Patronaggio'ya, hakaret ve tehdit içerikli bir mektupla mermi yollandı.

Savcıya ölüm tehdidi

Mektupta, "Seni aşağılık adam, nişan alma çizgilerinin ortasındasın" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Mektubun içinde bulunduğu zarfta, aşırı sağa yakınlığıyla bilinen eski gizli bir kontrgerilla milis gücü olan Gladio'nun sembolü olduğu ifade edildi.

İtalyan bakandan insanlık suçu

İçişleri Bakanı Salvini, geçen ay 10 gün boyunca Diciotti'de bulunan göçmenlerin karaya çıkmasına izin vermemiş, bu sebeple hakkında adam kaçırma suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Olay, Arnavutluk'un 20, İrlanda'nın 20 ve Vatikan'ın da 100 göçmeni kabul edeceğini açıklamasının ardından geminin İtalya kıyılarına yanaşmasına izin verilmesiyle çözülmüştü.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.