Dünya Karadağda Ayasofyanın yeniden ibadete açılması dolayısıyla şükür secdesi yapıldı

Karadağ'da Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması dolayısıyla şükür secdesi yapıldı

Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararla Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılması dolayısıyla Karadağ'daki camilerde şükür secdesi yapıldı. Ayrıca Ayasofya kararından duyulan memnuniyet dolayısıyla ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan camilerde ise sela okundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Karadağda Ayasofyanın yeniden ibadete açılması dolayısıyla şükür secdesi yapıldı
Ayasofya kararından duyulan memnuniyet dolayısıyla ülkede koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan camilerde sela okundu.

Karadağ İslam Birliğinin (Diyanet İşleri) önceki gün aldığı karar doğrultusunda bugün ülke genelindeki camilerde Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması dolayısıyla şükür secdesi yapıldı.

Ayasofya kararından duyulan memnuniyet dolayısıyla ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapalı olan camilerde ise sela okundu.

  • Karadağ İslam Birliğinden yapılan açıklamada, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethinden sonra Ayasofya'yı kendi parasıyla satın aldığına dikkati çekilerek, "Ayasofya kimsenin elinden zorla alınıp camiye dönüştürülmemiştir, belli bir fiyat karşılığında satın alınmış, ardından vakfedilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Filistinliler Türk Konsolosluğunda: Kudüs de Ayasofya da İslamındır
FOTOĞRAF 15
Title
Aralarında Kudüs’ün kanaat önderlerinin de bulunduğu bir grup Filistinli, Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğunu önünde bir araya geldi.
Title
Türk bayrakları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ayasofya Camii’nin fotoğraflarını taşıyan grubu, Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosluğu Geçici Misyon Şefi Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer kapıda karşıladı.
Title
Gruptaki El-Halil Aşiretleri Sözcüsü Vedi el-Cabari, yaptığı açıklamada geçen hafta Yahudi ve Hristiyanlardan oluşan bir grubun Kudüs Başkonsolosluğu önünde Türk Bayrağı yakmasına tepki gösterdi.
Title
Cabari, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasını desteklediklerini, bunun Müslümanların hakkı olduğunu vurguladı.
Title
Öte yandan Kudüs’ün önde gelenlerinden Şeyh Nureddin er-Recebi de Bugün burada bulunmamızın sebebi Türkiye halkının ve liderinin Ayasofya’yı ibadete açma kararına destek vermektir. dedi.
Title
Şeyh Recebi, Ayasofya kararının doğru bir karar olduğunu vurgulayarak, buna karşı çıkanların Kudüs ve Filistin’i temsil etmediğini söyledi.
Title
Grup, Büyükelçi Demirer ile toplu fotoğraf çektirdikten sonra Başkonsolosluktan ayrıldı.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Filistinliler Türk Konsolosluğunda: Kudüs de Ayasofya da İslamındır
Filistinli bir grup, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosluğuna Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılması münasebetiyle destek ziyaretinde bulundu.


Her dilden dua aldık: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Ayasofya kararını değerlendirdi
HAYAT
Her dilden dua aldık: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Ayasofya kararını değerlendirdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.