Dünya Kore Yarımadasında füze restleşmesi Güney Kore denizaltıdan füze denemesi yaptı

Kore Yarımadası'nda füze restleşmesi: Güney Kore denizaltıdan füze denemesi yaptı

Kuzey Kore'nin ülkenin doğu kıyılarından iki yeni füze ateşlemesinin ardından Güney Kore, denizaltıdan başarılı bir şekilde balistik füze fırlattığını duyurdu.

Haber Merkezi AA
Kore Yarımadasında füze restleşmesi: Güney Kore denizaltıdan füze denemesi yaptı
Arşiv

Yonhap Ajansı'ndaki haberde, Güney Kore'nin yaptığı füze denemesiyle kendi ürettiği balistik füzeyi bir denizaltıdan fırlatma kapasitesine sahip 7'nci ülke olduğu belirtildi.

Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in, Savunma Geliştirme Ajansının (ADD) test merkezinde yapılan füze denemelerini izledi.

Moon'un makamından yapılan açıklamada, denizaltından fırlatılan balistik füzeye sahip olmanın, çok yönlü tehditlere karşı caydırıcılığı sağlamak açısından önemli olduğu ifade edildi.

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı (JCS), Kuzey Kore'nin bu sabah Kore Yarımadası'nın doğu kıyılarına iki kısa menzilli balistik füze ateşlediğini duyurmuştu.

Füze denemesinin, ABD ve Güney Koreli diplomatların dün Tokyo'da gerçekleştirdiği "Kuzey Kore" konulu zirve sonrası yapılması dikkati çekti.

Kuzey Kore’den yine füze denemesi
DÜNYA
Kuzey Kore’den yine füze denemesi

Kuzey Kore'den korkutan uzun menzilli füze denemesi
DÜNYA
Kuzey Kore'den korkutan uzun menzilli füze denemesi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.