Dünya Kremlin Sözcüsü Peskov Erdoğan müzakerelerde büyük rol oynuyor

Kremlin Sözcüsü Peskov: Erdoğan müzakerelerde büyük rol oynuyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna ile müzakerelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Peskov yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten de müzakerelerin birkaç turunun düzenlenmesinde büyük rol oynadı." dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Kremlin Sözcüsü Peskov: Erdoğan müzakerelerde büyük rol oynuyor
Kremlin Sözcüsü Peskov

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukraynalı mevkidaşı Vladimir Zelensky arasında İstanbul’da görüşme gerçekleştirilmesine ilişkin teklifine değindi.

"ERDOĞAN BÜYÜK ROL OYNUYOR"

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasındaki barış sürecini başlatmak için birçok kez teklifte bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekten de müzakerelerin birkaç turunun düzenlenmesinde büyük rol oynadı. Cumhurbaşkanı, bu isteğini dile getirmeye devam ediyor. Ancak Ukrayna tarafı ilgi alanımızdan kayboldu ve özel askeri operasyonumuz da devam ediyor" dedi.

Erdoğan ve Putin görüşmesi sonrası sekiz maddelik ortak bildiri
DÜNYA
Erdoğan ve Putin görüşmesi sonrası sekiz maddelik ortak bildiri

"ULUSAL PARA BİRİMLERİNİN PAYINI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Başkanı Putin’in görüşmesinde doğal gaz ödemesinin kısmi olarak Rus rublesi olarak yapılması ve ticarette ülkelerin kendi para birimlerini kullanmasına yönelik varılan uzlaşıya değinen Peskov, "Ulusal para birimlerinin payını arttırmaya devam edeceğiz. Ulusal para birimlerinin kullanımının arttırılmasındaki amaç doları aşağıya çekmek değil" şeklinde konuştu.

Soçi’deki görüşmede alınan güvenlik önlemlerinin fazlalığı ile ilgili sorulan soruya da cevap veren Peskov, "Bu önlemler her zaman alınıyor. Korona virüs salgını dönemlerinde bu gibi önlemler daha da arttı" dedi.

Putin Erdoğan’ı kapıda karşıladı
OYNAT 00:29
Putin Erdoğan’ı kapıda karşıladı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Soçi'de Rus Sanatoryum'daki görüşme öncesi kapıda karşıladı. İki lider, el sıkışarak basına poz vermelerinin ardından içeriye geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölgeye ayrıca rahatlama getirecek
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölgeye ayrıca rahatlama getirecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.