Dünya Kudüs Seriyyeleri İsrailin Gazzeye saldırılarında 12 mensubumuz şehit oldu

Kudüs Seriyyeleri: İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 12 mensubumuz şehit oldu

İsrail güçlerinin, İslami Cihad'a ait noktaları hedef alacağı gerekçesiyle Cuma günü abluka altındaki Gazze Şeridi'ne başlattığı saldırıların üçüncü gününde ateşkes sağlandı. Saldırılarda 44 kişi hayatını kaybetti. Filistin'deki İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarında lider kadrosu ve üyelerinden 12 kişinin 'şehit olduğunu' duyurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Kudüs Seriyyeleri: İsrailin Gazzeye saldırılarında 12 mensubumuz şehit oldu
Arşiv

Kudüs Seriyyeleri, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik 5 Ağustos'ta başlattığı saldırılardaki kayıplarına dair yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, lider kadrodan Teysir el-Caberi, Halid Mansur, Ziyad el-Mudallal, Rifat Şeyh el-Eyd ile Selame Abid'in de aralarında bulunduğu 12 İslami Cihad mensubunun yaşamını yitirdiği kaydedildi.

İsrail, 5 Ağustos'ta saldırı hazırlığında olduğu gerekçesiyle Gazze'de İslami Cihad'a ait olduğunu iddia ettiği hedeflere saldırı başlatmıştı. İsrail'in saldırısı üzerine Gazze'den İsrail yönüne bir dizi roket atılmıştı.

İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne saldırı düzenledi
OYNAT 00:16
İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne saldırı düzenledi
İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde bazı hedeflere saldırı düzenledi.

  • İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda aralarında 14 çocuk ve 4 kadının yer aldığı 44 kişi hayatını kaybetmişti. İsrail tarafındaysa herhangi bir can kaybı yaşanmamıştı.

Gazze'deki İslami Cihad Hareketi ile İsrail arasında Mısır'ın ara buluculuğuyla varılan ateşkesin, dün yerel saatle 23.30'dan (TSİ 23.30) itibaren yürürlüğe girdiği duyurulmuştu.

İsrail Gazze'de katliam yaptı: Çocuk katili
DÜNYA
İsrail Gazze'de katliam yaptı: Çocuk katili

İşgalci İsrail Gazze'de sivil katliamına devam ediyor
OYNAT 00:35
İşgalci İsrail Gazze'de sivil katliamına devam ediyor
İşgalci İsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ediyor. İşgalci güçler Gazze'nin güneyinde Refah Bölgesi'nde bulunan 5 katlı bir binaya saldırdı. Çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği bildirildi. İşgalci İsrail'in saldırısı sonucu yaralanan Gazzelilerin ambulanslarla hastanelere taşındığı anlar kameraya böyle yansıdı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.