Dünya Macronun Rusya aşağılanmamalı sözleri Ukraynayı kızdırdı Bu sözler yalnızca Fransayı küçük düşürür

Macron'un 'Rusya aşağılanmamalı' sözleri Ukrayna'yı kızdırdı: Bu sözler yalnızca Fransa'yı küçük düşürür

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, "Rusya'yı küçük düşürmemeliyiz" açıklaması Ukrayna'yı rahatsız etti. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Macron'u hedef alarak, "Rusya’nın aşağılanmaması çağrısı yalnızca Fransa’yı küçük düşürebilir." dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Macronun Rusya aşağılanmamalı sözleri Ukraynayı kızdırdı: Bu sözler yalnızca Fransayı küçük düşürür
Macron'un 'Rusya aşağılanmamalı' sözleri Ukrayna'yı kızdırdı

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Rusya hakkında yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron dün yaptığı açıklamada, “Rusya’yı küçük düşürmemeliyiz ki, savaşın durduğu gün diplomatik yollarla bir çıkış yolu inşa edebilelim. Fransa’nın rolünün arabulucu olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

"KENDİNİ KÜÇÜK DÜŞÜREN RUSYA'DIR"

Dışişleri Bakanı Kuleba ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Rusya’yı küçük düşürmekten kaçınma çağrıları, yalnızca Fransa’yı ve bu çağrıda bulunan diğer tüm ülkeleri küçük düşürebilir. Kendini küçük düşüren Rusya’dır. Hepimiz Rusya’yı nasıl konumlandıracağımıza odaklansak iyi olur. Bu barışı getirecek ve hayat kurtaracak" dedi.

Öte yandan, Macron açıklamasında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Ukrayna’yı işgal ederek tarihi ve temel bir hata” yaptığını belirtmişti.

Ukrayna'da "şehir savaşı" başladı
DÜNYA
Ukrayna'da "şehir savaşı" başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.