Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Mısır Dışişleri Bakanı Şukri Türkiye ile diyaloğa istekliyiz

Mısır Dışişleri Bakanı Şukri: Türkiye ile diyaloğa istekliyiz

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, ülkesinin Türkiye ile iki tarafın da faydasına olacak diyalog ve uluslararası hukuk kurallarına uygun ilişkiler kurulmasında istekli olduğunu söyledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin konuşan Şukri, “Türkiye’nin son dönemdeki açıklamaları ve jestlerini takdir ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mısır Dışişleri Bakanı Şukri​: Türkiye ile diyaloğa istekliyiz
Samih Şukri

Ankara ile ilişkilerini daha da geliştirmek isteyen Mısır, iki ülke arasındaki diyaloğun gelişmesi için olumlu mesajlar vermeyi sürdürüyor.

  • Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, ülkesinin Türkiye ile iki tarafın da faydasına olacak diyalog ve uluslararası hukuk kurallarına uygun ilişkiler kurulmasında istekli olduğunu belirtti. Şukri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin yerel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin son dönemdeki açıklamaları ve jestlerinin takdir edildiğini” söyledi.

Bakan Çavuşoğlu Mısır Dışişleri Bakanı Şukri'yle görüştü
GÜNDEM
Bakan Çavuşoğlu Mısır Dışişleri Bakanı Şukri'yle görüştü

RAMAZAN TEBRİĞİ

Siyasi göstergeler aşamasından, ilişkilerin çerçevesini belirleyen siyasi açılım aşamasına geçilmesine önem verildiğini belirten Şukri, Çavuşoğlu ile ramazan ayının gelişi münasebetiyle tebrikleşme kapsamında bir görüşme yaptıklarını ifade etti. Şukri, görüşmenin “Türkiye’nin Mısır’ın önemiyle alakalı yaptığı açıklamalar ve verdiği sinyaller üzerine gerçekleştiğini” kaydetti.

Mısır Başbakanı Medbuli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
DÜNYA
Mısır Başbakanı Medbuli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

SİYASİ GÖRÜŞME MESAJI

  • “Mısır, her iki tarafın da faydasına olacak bir diyalog ve çıkarlara zarar verilmeden uluslararası hukuk kurallarına uygun ilişkiler kurulmasında istekli” diyen Şukri, gerekli zemin oluştuğu zaman bunların siyasi görüşmeler şeklinde yapılmasına da önem verdiklerine işaret etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10 Nisan’da Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile Ramazan ayını tebrik etme amacıyla telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Bangladeş’in ev sahipliğinde geçen hafta çevrim içi gerçekleştirilen Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Toplantısı’nın ardından bir açıklama yapan Mısır Başbakanı Mustafa Medbuli de ortaya koyduğu çabalardan ötürü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmişti.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.