Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya NATO Gara katliamını kınadı Türk halkına başsağlığı diliyoruz

NATO Gara katliamını kınadı: Türk halkına başsağlığı diliyoruz

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gara’da 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesine ilişkin katliamın sorumlularını en güçlü şekilde kınadıklarını söyledi. Stoltenberg, “Müttefikler, Savunma Bakanlarının toplantısında başsağlığı dileklerini iletti. Müttefikler Türk halkıyla dayanışma içindedir” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​NATO Gara katliamını kınadı: Türk halkına başsağlığı diliyoruz
Jens Stoltenberg

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Gara’da “13 Türk vatandaşının öldürülmesini kınadıklarını” belirterek, müttefiklerin Türk halkına başsağlığı dilediğini söyledi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, video konferans yöntemiyle yapılan iki günlük NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ilk günkü oturumunun ardından basın toplantısı düzenledi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye terör saldırılarından en çok çeken NATO müttefikidir
DÜNYA
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye terör saldırılarından en çok çeken NATO müttefikidir
  • Irak’ın kuzeyinde 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Stoltenberg, Türkiye’ye başsağlığı dileğini iletti. Stoltenberg, katliamın sorumlularını en güçlü şekilde kınadığını vurgulayarak, “Müttefikler, Savunma Bakanlarının bugünkü toplantısında başsağlığı dileklerini iletti. Müttefikler Türk halkıyla dayanışma içindedir” dedi.

NATO'nun Türkiye-Yunanistan anlaşmazlığındaki rolü platform sağlamak
DÜNYA
NATO'nun Türkiye-Yunanistan anlaşmazlığındaki rolü platform sağlamak

NATO İÇİN DE TEHDİT

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantıda PKK terör örgütünün, Irak’taki NATO misyonu önündeki en büyük engel olduğunu dile getirdiklerini söyledi. Akar, “Ortak bir tehdit olarak terörle mücadelede müttefiklerin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmesinin öneminin altını çizdik” dedi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.