Dünya Nijeryada ele geçirildi Değeri 4 milyon dolar

Nijerya'da ele geçirildi: Değeri 4 milyon dolar

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın ticari bölgesi Lagos'ta, 4 milyon dolar değerinde karıncayiyen pençesi ele geçirildiği bildirildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Nijeryada ele geçirildi: Değeri 4 milyon dolar
Arşiv: Nijerya'da 4 milyon dolar değerinde karıncayiyen pençesi ele geçirildi.

Nijerya Gümrük Servisi sözcüsü Joseph Attah, yaptığı açıklamada, Lagos'ta yurt dışına kaçırılmak üzere ülkeye sokulan 4 milyon dolar değerinde 15 çuval karıncayiyen pençesi ele geçirildiğini belirtti.

Attah, kaçakçılıkla ilgili 2 kişinin yakalandığını, ele geçirilen karıncayiyen pençelerinin Orman Koruma Müdürlüğüne teslim edildiğini aktardı.

Yasa dışı hayvan ticaretinin kilit noktalarından Batı Afrika'da, fil dişleri genellikle geleneksel tıp, mücevher imalatı ya da hediyelik eşya yapımında kullanılmak üzere yasa dışı yollarla bölge ülkelerine gönderiliyor.

Piyasa değeri 55 milyon dolar: Nijerya'da 17 bin 137 kilogram fil dişi ve 870 kilogram karıncayiyen pençesi ele geçirildi
DÜNYA
Piyasa değeri 55 milyon dolar: Nijerya'da 17 bin 137 kilogram fil dişi ve 870 kilogram karıncayiyen pençesi ele geçirildi

Karıncayiyen kendisine sataşan genci yere serdi
OYNAT 00:52
Karıncayiyen kendisine sataşan genci yere serdi
Ormanlık alanda bir karıncayiyenle karşılaşan grup, hayvanı tahrik etti. Gençlerden biriyse onunla kavga etmeye çok hevesliydi. Karıncayiyen de bu talebi geri çevirmedi ve ayağına sarıldığı genci yere düşürdü. Genç büyük panik yaşarken, bir süre dinlenen karıncayiyen evinin yolunu tuttu.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.