|

Rusya Ukrayna'nın Moskova'ya İHA ile saldırı girişiminde bulunduğunu iddia etti

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın başkent Moskova ve Moskova bölgesindeki tesislere uçak tipi insansız hava aracıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunduğunu bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Moskova saatiyle 04.00 sularında Kiev rejiminin Moskova ve Moskova bölgesindeki tesislere uçak tipi İHA'larla terör saldırısı girişimi engellendi." ifadesi kullanıldı.

09:24 - 20/08/2023 Pazar
Güncelleme: 09:25 - 20/08/2023 Pazar
AA
Rusya: Ukrayna Moskova'ya İHA ile saldırı girişiminde bulundu.
Rusya: Ukrayna Moskova'ya İHA ile saldırı girişiminde bulundu.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın başkent Moskova ve Moskova bölgesindeki tesislere uçak tipi insansız hava aracıyla (İHA) saldırı girişiminde bulunduğunu bildirdi.


Bakanlıktan yapılan açıklamada,
"Moskova saatiyle 04.00 sularında Kiev rejiminin Moskova ve Moskova bölgesindeki tesislere uçak tipi İHA'larla terör saldırısı girişimi engellendi."
ifadesi kullanıldı.


Görevli hava savunma güçlerince Moskova bölgesinin Stupino ilçesi hava sahasında Moskova şehri yönünde uçan bir İHA'nın tespit edildiğine işaret edilen açıklamada, İHA'nın radyo elektronik harp araçlarıyla engellendiği aktarıldı.


Açıklamada, kontrolünü kaybeden İHA'nın boş bir alana düştüğü, herhangi bir can kaybı ve hasar meydana gelmediği kaydedildi.#Ukrayna
#Rusya
#Moskova
6 ay önce
default-profile-img